EKONOMİ
Giriş Tarihi : 15-08-2022 18:31   Güncelleme : 15-08-2022 18:59

Urfa'da Evde Bakım Ücretleri Yatmadı, Vatandaş Mağdur Şekilde Bekliyor

Şanlıurfa'da her ayın 13'ünde hesaplara yatan evde bakım ücretleri bu ay henüz yatmadı. Ev ile banka şubesi arasında mekik dokuyan vatandaşlar açıklama bekliyor.

Urfa'da Evde Bakım Ücretleri Yatmadı, Vatandaş Mağdur Şekilde Bekliyor

Şanlıurfa'da engelli ve evde bakım ücretleri rutin olarak ayın 13'ünde hesaplara yatıyordu. Ancak iddiaya göre bu ay program değişikliği nedeniyle henüz hesaplarda hareketlilik yok. Vatandaşlar gecikmenin sebebini araştırıyor. Atatürk Bulvarı Ziraat Bankası şubesine sık sık gelen vatandaşlar görevli memurlara hesap bakiyelerini soruyor.  Kızgın güneşin altında saatlerce bekleyen vatandaşlar hesaplarında para olmadığını öğrendikten sonra evlerinin yolunu tutuyor. Vatandaşlar gecikmenin nedeni ile ilgili yetkililerden açıklama bekliyor.

EVDE BAKIM ÜCRETİ NASIL SORGULANIR?

 

Evde Bakım aylığı ödemelerini E Devlet üzerinden sorgulayabilirsiniz. TC kimlik numaranız ile e-Devlet şifrenizi kullanarak giriş yaptıktan sonra arama çubuğuna "Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama" yazın ve tıklayın. Açılan sayfada maaş ödemesi ile ilgili detaylara ulaşabilirsiniz. Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama özelliği Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı sekmesinin altında bulunur.

Ödemelerin önümüzdeki günlerde yapılması bekleniyor.

Haber: İbrahim Uyğur-Gaffar Kaymaz

 

 

 

 

 

AdminAdmin