GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-04-2018 14:37   Güncelleme : 05-04-2018 14:37

3. URFA TARİHİ SEMPOZYUMU’ BAŞLIYOR

'Uluslararası Osmanlı Sancağından Cumhuriyet Kentine Urfa Tarihi Sempozyumu'nun 3. Buluşması 6 Nisan’da başlıyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenecek sempozyuma bu yıl 105 bilim insanı katılım göstererek çalışmalarını sunacak.

3. URFA TARİHİ SEMPOZYUMU’ BAŞLIYOR

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde bu yıl 3.sü düzenlenecek olan ve birçok ülkeden akademisyenin katılacağı 'Uluslararası Osmanlı Sancağından Cumhuriyet Kentine Urfa Tarihi Sempozyumu' 6-8 Nisan tarihleri arasında yapılacak. Birçok medeniyete ev sahipliği yapan Şanlıurfa'nın en önemli süreçlerini kapsayan, Tanzimat Fermanı’nın ilanından Cumhuriyet Dönemi Urfa tarihine kadar olan akademik sürecin görüşüleceği sempozyuma, yerli ve yabancı 105 bilim insanı katılım sağlayarak çalışmalarını sunacak.

Sempozyumda Tanzimat Fermanı’ndan Islahat Fermanı’na, I. Meşrutiyet’ten II. Meşrutiyet’e, I. Dünya Savaşı’ndan Milli Mücadele’ye ve Cumhuriyet’ten günümüze kadar Urfa’da görülen gelişmeler ele alınacak.

118 bildiriden 8’inin Azerbaycan ve Almanya'da sunulduğu sempozyumun Şanlıurfa’daki 3. Buluşması 6 Nisan’da (Cuma) saat 10.00’da GAPTEM Konferans Salonunda açılış konuşmaları ile başlayacak.