GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-04-2018 15:49   Güncelleme : 11-04-2018 15:52

Başkan Kızıl `dan 11 Nisan Kurtuluş Mesajı

Gaziantep Spor Eski As Başkanı Kızıl Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Şanlıurfalı İş Adamı Mehmet Kızıl, Şanlıurfa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 98. Yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Kızıl `dan 11 Nisan Kurtuluş Mesajı

ABDULLAH YİĞİT –İSTANBUL 
Gaziantep Spor Eski As Başkanı  Kızıl Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Şanlıurfalı İş Adamı  Mehmet Kızıl, Şanlıurfa'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 98. Yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Kızıl, kurtuluşu için mücadele veren kahraman Urfa halkının Fransız işgalinden kurtulmak için tek yürek olup destansı bir zafere imza attığına vurgu yaptı. Fransız Ordusunu topyekun Urfa'dan temizleyen ecdadın torunları olmak ve Şanlı şehirde yaşamanın gururu içerisinde olduklarını belirten Kızıl ,” Urfa’da başlatılan kurtuluş mücadelesinin kazanılması, diğer şehirlerde başlatılan millî hareketler için de esin kaynağı olmuştur. Urfa halkının kararlı tutumu ve vatan aşkıyla gösterdiği güçlü direniş üzerine, Fransız kuvvetleri, Urfa’yı terk etmek zorunda kalmışlar. Ecdadımız, bağımsızlık uğruna yapılan bu mücadele ile imkânın değil imanın ne kadar önemli olduğunu da tüm dünyaya göstermişti. Bizlere düşen ecdadımızın bizlere bıraktığı mirasa sahip çıkmaktır. Bu inanç ve kararlılıkla Urfa’mızın ve dolayısıyla Tüm ülkemizin kurtuluş gününü kutluyor; tüm gazi ve şehitlerimizi rahmetle, minnetle anıyorum.” Dedi.