GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-04-2018 11:40   Güncelleme : 22-04-2018 11:40

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

jı CUMHURİYETİMİZ, BİR ÇINAR KADAR KÖKLÜ BİR ÇOCUK KADAR GENÇTİR

 Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 98’inci yıldönümü olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınlayan Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, “Hakimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir” şiarıyla kurulan yüce meclisin, Türk Milletinin sarsılmaz iradesinin tecellisi olduğunu söyledi.

Vali Erin, mesajında şunları dile getirdi: Türkiye Cumhuriyeti Devleti, binlerce yıllık medeniyet birikiminin temelleri üzerine kurulan, bir çınar kadar köklü ve sağlam, bir çocuk kadar genç ve dinamik yapıya sahiptir. Yönetimde milletin iradesini esas alan Cumhuriyetimizin idare edildiği Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun ilan edildiği 23 Nisan 1920 tarihi, aziz milletimizin hür, bağımsız ve başkasının egemenliğini ebediyen kabul etmeyeceğinin ilan edildiği şanlı bir tarihtir. Cumhuriyetimizin kurucusu ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk başkanı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün geleceğimizin teminatı olan çocuklara armağan ettiği bu önemli gün, dört bir yandan vatan toprağımıza göz dikenlerin olduğu zamanımızda bayram olarak kutlanmaktan daha büyük anlamlar taşımaktadır.

Bu bayram vesilesiyle çocuklarımıza ve gençlerimize, bu ülkenin ne zorluklarla mücadele edilerek ayakta durduğunu ve bugünlere geldiğini bir kez daha hatırlatma fırsatı elde ettiğimizi bilmenizi isterim. Adriyatik’ten Çin Seddi’ne kadar uzayan, üzerinde güneş batmayan bir medeniyetin varisi olan Türkiye Cumhuriyeti, bu medeniyetin karşısında duranlar tarafından tarihin her döneminde yok edilmek, tarih sahnesinden silinmek istemişse de milletimizin birlik ve beraberliği karşısında hezimete uğramıştır. Kuruluşundan bu yana onlarca kez milletin iradesini ortadan kaldırmak isteyen karşı medeniyetin saldırılarına maruz kalan yüce meclis, 15 Temmuz ihanet ve darbe girişimi gecesinde en büyük saldırılardan birini yaşamış, savaş uçaklarıyla üzerine bombalar yağdığı halde faaliyetine devam etmiş, milletimizin sarsılmaz iradesi, sabrı, metaneti ve feraset sahibi liderleri sayesinde ayakta kalmış, dünya döndükçe de var olmaya devam edecektir.

Çağdaş, demokratik ve milletin iradesini esas alan devlet yönetimi anlayışıyla dünya devletleri arasında saygın bir yeri olan Türkiye Cumhuriyeti, ilhamını bilim ve fenden alan, siyasi, askeri, ekonomik ve başka birçok alanda hızla gelişen bir ülke haline gelmiştir. Sadece kendi varlığı ve bağımsızlığını korumakla kalmayan Türkiye Cumhuriyeti, bundan yüz yıl önce yaşadığı saldırı ve işgallerin benzerinin cereyan ettiği bölgesinde de umut ve istikrar kaynağı olmaya, dünya siyasetinde söz sahibi olmaya, çaresiz ve mazlumlara kucak açan, dünyanın neresinde olursa olsun ihtiyaç sahiplerinin hizmetine koşan bir ülke haline gelmeyi başarmıştır.

Bu vesilesiyle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, üzerinde özgürce yaşadığımız topraklarını kanlarıyla sulayarak bizlere vatan yapan aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazi ecdadımızı rahmet ve minnetle anıyor, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını tebrik ediyorum.