GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-05-2018 17:26   Güncelleme : 03-05-2018 17:26

“Geleceğin Teknolojisi” 5. Şanlıurfa Tarım Fuarında

20 yıldır Türkiye’de örtü altında faydalı böcek ve bombus arılarıyla çiftçinin mahsulünü koruyup verimini arttıran Koppert firması, faydalı mantar ve bakteri içeren ürünü Panoramix’le bu yıl Güneydoğu’da, pamuk ve mısır üretimi yapan çiftçinin odak noktası oldu.

“Geleceğin Teknolojisi” 5. Şanlıurfa Tarım Fuarında

Güneydoğu Anadolu bölgesinde, Türkiye’deki pamuk üretiminin yaklaşık %60’ı, mısır üretiminin ise beşte biri yapılıyor. Bölgedeki çiftçiler için geçim kaynağı olan bu iki bitkide, “Geleceğin Teknolojisi” olarak adlandırılan Panoramix’in başarılı sonuçları, bu ürüne ilgiyi arttırıyor.

5. Şanlıurfa Tarım Fuarı

Koppert Türkiye Genel Müdürü Mehmet Bulut ve Bölge satış şefi Aytekin Ocak 5. Şanlıurfa Tarım Fuarında, bölge distribütörü Küçükler Tarım’dan Sertaç Akıntürk’ü firmanın standında ağırladı. Küçükler Tarım ve Koppert Türkiye bölgesel işbirliklerini Panoramix ve Capsanem ürünlerinin bölgede tanıtımı için düzenlenen etkinliklerle de sürdürüyor.

Koppert’in fıstık ağaçları için önemli bir problem olan dip kurduna çözüm niteliğindeki ürünleri Capsanem’e de ilgi büyüktü. Mayıs ayı içinde uygulanmaya başlayacak Capsanem ve uygulamaları devam eden tohum kaplama ürünü Panoramix’le ilgili bölge satış danışmanları Delil Fındık ve Ferhat Gezer fuar boyunca gelen ziyaretçilerle tecrübelerini aktardı ve onlardan gelen soruları yanıtladı.

Fotoğraf (Soldan Sağa): Aytekin Ocak, Mehmet Bulut, Sertaç Akıntürk, Delil Fındık