SİYASET
Giriş Tarihi : 12-05-2018 12:24   Güncelleme : 12-05-2018 12:24

Kapaklı, HDP’den Şanlıurfa Milletvekili Aday Adayı Oldu

Sercivan Zilan Kapaklı,24 Haziran erken genel seçimlerinde Halkların Demokratik Partisi (HDP) Şanlıurfa Milletvekili aday adaylığını açıkladı.

Kapaklı, HDP’den Şanlıurfa Milletvekili Aday Adayı Oldu

Şanlıurfa’da basın sektöründe adını duyuran Sercivan Kapaklı, HDP Şanlıurfa il Başkanı Ayşe Sürücü’ye Milletvekili Aday Adaylık başvuru formunu teslim etti.
Kapaklı Ruha Ajansa yaptığı açıklamada şunları kaydeti:''Ben bizden alınanlar almaya geldim. Ben bizden çalınanı almaya geldim.


Ben eceliyle değil de sokaklarda yere serilen kadın bedenlerine sahip çıkıp cinayetleri önlemeye geldim.
Ben inanca saygı için buradayım sömürülmüş duyguları onarmak için buradayım hakların özgürlüğü için sesi kıstırılmış medyanın özgürleştirilmesi için buradayım.
Kiminle yerler kiminle milli diyerek ayırıp kimine vatan haini diyerek ayrıştırmaya karşı mücadele etmek için buradayım. Evet


Beraber inadına bölünmede inadına birlikte olacağız Anadolu ve Mezopotamya topraklarında eşitlik kardeşlik ve barış getirmek için buradayım.
Ben Demokrat bir kadınım ben anayım Ben müslümanım, Ben Ermeniyim,  Ben ezidiyim, ben Sünniyim, ben aleviyim, Ben insanım ben onun için buradayım.Kadın Partisi olan HDP ye tüm kadınlarımıza "Ser Hilde" demeye geldim.''dedi.