GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-06-2018 12:34   Güncelleme : 09-06-2018 12:34

Şanlıurfa Ziraat Mühendisleri Odasına ziyaret

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili adayı Ecz. Zemzem Gülender Açanal, 24 Haziran seçim çalışmaları kapsamında Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesinde kadınlara yönelik olan, Süleymaniye Meslek Edindirme Merkezi ve Şanlıurfa Ziraat Mühendisleri Odasını ziyaret ederek, fikir alışverişinde bulundu ve seçimlerde Cumhurbaşkanımıza ve AK Partiye destek istedi.

Şanlıurfa Ziraat Mühendisleri Odasına ziyaret

Beraberinde Bakan Fakıbaba’nın eşi Gül Fakıbaba, Büyükşehir Belediye başkanı Nihat Çiftçi’nin eşi Sema Çiftçi ve AK Parti Şanlıurfa Kadın kolları Başkanı Demet Saatçi Güven ile birlikte seçim çalışmalarını düzenli ve programlı bir şekilde yürüten ve her gittiği yerde özellikle kadınların yakın ilgisine mazhar olan AK Parti Şanlıurfa milletvekili adayı Ecz.Z.GülenderAçanal, ilk ziyaret ettiği Süleymaniye Meslek Edindirme Merkezinde kurs gören kadınlara ‘Anne ve Çocuk’ konusunda deneyimlerini, hastalıkları konusunda da Eczacılık bilgilerine dayanarak bildiklerini anlattı ve birazda siyasetten konuşalım diyerek sözü 24 Haziran seçimlerine getirdi.

 

Milletvekilleri seçimi, en az Cumhurbaşkanlığı seçimi kadar önemli

 

AK aday Açanal, 24 Haziran’da 2 ayrı oy kullanılacağını hatırlatarak, “İnanın Milletvekilleri seçimi de en az Cumhurbaşkanlığı seçimi kadar önemli. Düşünün ki, Cumhurbaşkanımızı ön safa koyuyoruz, siz arkasını boş bırakıyorsunuz. Yazık olmaz mı? İnanın Cumhurbaşkanımızın eski ve yeni fotoğraflarını gördüğümüzde şöyle bir duygu geliyor içime; ‘Cumhurbaşkanım bize hakkını helal et. Seni çok yaşlandırdık’ demek geliyor içimden. İnanın Cumhurbaşkanımız ülkemiz, milletimiz, memleketimiz için çalışırken, mazlum Müslüman devletler içinde kafa yoruyor. Dinimize göre Müslüman Müslümanın kardeşidir. Dünyadaki Müslümanlar da bizim din kardeşlerimizdir. Ancak birçoğu İslam düşmanları devletler tarafından eziliyor. Birlik beraberlik içersinde hareket edemiyorlar. Sayın Cumhurbaşkanımız şimdi hem bizler için hem mazlum Müslüman devletler için bir umut ışığı oldu. Bizde bu 24 Haziran’da Milletvekili seçiminde de oylarımızı AK Partiye verelim ki, Cumhurbaşkanımızın elini güçlendirelim” diyerek kadınların genelinden AK Parti ve Cumhurbaşkanımıza destek sözü aldı.

 

Ziraat Mühendisleri Odasından öneri

 

Daha sonra Ziraat Mühendisleri Odasını ziyaret eden AK aday Ecz. Z.Gülender Açanal’a Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçiminde AK Partiye destek istemesi üzerine, kendisine önerilerde bulunan Oda Başkanı Mehmet Şaka, “Öncelikle kadın haklarını, sonra da imar konusunu üstlenebilirsiniz” diyerek başarılar diledi.

Oda üyelerinden biri de, 2-3 adayın çok genç olduğunu ve AK Partinin 14’te 14 yapabileceğini, olmasının mümkün olmayacağını söylemenin doğru olmayacağını, ancak seçileceklerin mutlaka bölgelerinin sorunlarını Ankara’ya ilgili makamlara ileterek çözümü konusunda gayret göstermesi gerektiğini söyledi.

 

AK aday Açanal da, destek sözü alıp, kendilerini kabul ettikleri için teşekkür ederek oradan ayrıldı.