SİYASET
Giriş Tarihi : 17-06-2018 21:08   Güncelleme : 17-06-2018 21:13

DEMİRTAŞ TRT HABER'DE KONUŞTU

Demirtaş: Bugünlerde yaşadıklarımız tek adam rejiminin fragmanıdır. Filmin asıl korkunç kısmı başlamadı bile

DEMİRTAŞ TRT HABER'DE KONUŞTU

 

TRT HABER

HDP'nin tutuklu cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, TRT Haber'de yayınlanan konuşmasında "Bu tablo karşısında umutsuzluğa düşmeye gerek yok. Karanlık bir tünele girmeden önce elimizde bir fırsat var" dedi.

 

Bu seçim kampanyasından Edirne F Tipi'nden sesleniyorum. 20 ayı aşkın süredir hukuksuz şekilde tutuluyorum. Sadece 2 defa hakim karşısına çıkarıldım. Hakkımdaki suçlamaların tamamı sizlere yaptığım konuşmalardır. Tek nedeni AKP'nin benden korkmasıdır."

 

Bugünlerde yaşadıklarımız tek adam rejiminin fragmanıdır. Filmin asıl korkunç kısmı başlamadı bile. Tek adam rejimine karşı kararı 24 Haziran’da siz vereceksiniz. Bu tablo karşısında umutsuzluğa düşmeye gerek yok. Karanlık bir tünele girmeden önce elimizde bir fırsat var."

 

Derin bir karamsarlık var. Komşu komşudan korkar hale geldi. Tek adam rejiminde uğradığımız haksızlıklar için başvuracağımız bir yer kalmayacak. Boğulur gibi hissedeceksiniz. Bunca zulme rağmen dik duruşunuz yarının teminatıdır. Ülkemizi bu uçurumun kenarından kurtaracağız. Sandığa gidin oyunuzu kullanın ve sandıklarınıza sahip çıkın. Benim buradaki imkanlarım çok kısıtlı. Benim adıma inançla ve coşkuyla inanıyorum ki çalışma yapıyorsunuz. 20 ay değil 20 yıl verseler bile boyun eğmeyeceğim. Tek adam değil, çok insanız."

 

Selahattin Demirtaş

HDP Cumhurbaşkanı adayı