GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-01-1970 02:00

Pakdemirli “Türkiye’deki Değişim”i Anlattı

“Türkiye’de Değişim” konulu konferansı sunmak üzere Şanlıurfa’ya ŞURKAV’ın davetlisi olarak gelen Eski Bakanlardan Ekrem Pakdemirli, Özal ile hatıralarını ve dünden bugüne yaşanan değişim ve gelişmeleri anlattı.

Pakdemirli “Türkiye’deki Değişim”i Anlattı

Sosyal Bilimler Lisesi Çok amaçlı salonunda öğrencilerle bir araya gelen Ekrem Pakdemirli, öğrencilere Türkiye’nin Değişim süreci hakkında bilgiler verdi.

 

Pakdemirli, burada öğrencilerle sohbet ederek “Sizler bizim geleceğimizsiniz. Sizlerin daha iyi şartlara kavuşması için çalıştık. Şimdi sıra sizlerde, sizlerde Türkiye’yi daha ileriye taşıyacağınıza inanıyorum” dedi.

 

Şanlıurfa Valiliği Konferans Salonunda ŞURKAV’ın organize ettiği “Türkiye’de Değişim” konulu konferansı veren Ekrem Pakdemirli, dünden bugüne yaşanan gelişmelerle ilgili bilgiler aktardı.

 

Konferansa Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Celal Bayer Üniversitesi Rektörü Mehmet Pakdemirli, Belediye Başkanı A.E. Fakıbaba, Vali Yardımcısı Ramazan Seçilmiş, Jandarma Komutanı Emin Dursun, İl Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu, Genel Sekreter Uğur Büyükhatipoğlu, ŞUTSO Başkanı Sabri Ertekin ve Şanlıurfa’nın önde gelen iş adamları, STK’lar ile daire amirleri katıldı.

 

Prof. Dr. Pakdemirli, Türkiye’nin sosyal ve ekonomik olarak 1950’li yıllardan bu yana çok büyük değişimler ve gelişimler sergilediğini dile getirerek, hepsinin bütünün bir parçası olduğunu ifade etti.

 

Pakdemirli, “Bu uzun süreçte yaşananlarının olumlu ve olumsuz yansımaları olmuştur. Ama bizim dönemimiz Türkiye’nin çağ atlamasıydı. Sayın Özal ile çok büyük mücadeleler verdik.

 

Kapalı bir kutu olan Türkiye’nin dünyaya karşı pencerelerini açtık” dedi. Bugün de Prof. Dr. Ekrem Pakdemirli ve Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli Şanlıurfa temaslarının diğer bir ayağı olan El Ruha Otelde Şanlıurfa Yerel Rekabet Geliştirilmesi Platformu (ŞUYERGEP) 11. Planlama ve Koordinasyon Toplantısına katılarak İş Adamları, Sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve ilgili kurum amirleriyle bir araya geldi.