Birecik
Giriş Tarihi : 01-07-2018 00:13   Güncelleme : 01-07-2018 00:13

Birecik’te belediye başkanı Har Vurup Harman Savuruyor

Birecik Belediyesi vatandaşın parasını çar çur ediyor. Facebookta Birecik Belediyesi’nin sayfasını sponsorlu reklam veren Pınarbaşı, Belediyenin parasını böyle gereksiz işlere yatırması vatandaşın tepkisine neden oldu.

Birecik’te belediye başkanı Har Vurup Harman Savuruyor

Urfa Ak Parti Listesini Eleştiren Pınarbaşı, Har Vurup Harman Savuruyor

 

Birecik Belediyesi facebook hesabında oluşturduğu sponsorlu bağlantı vatandaşın tepkisine neden oldu. Daha önce de eniştesi olan Mahmut Mirkelam’ın Ak Parti milletvekili adayları listesine girmemesine oldukça tepki gösteren Pınarbaşı Ak Parti İlçe Teşkilatını toplayarak sert bir dille tepkisini ortaya koymuş, olmadık sözler kullanmış ve gündeme bomba gibi oturmuştu.

 

Bu durumun yaşanmasından sonra Ak Parti oylarının ciddi oranda düşmesine sebep oldu. Önceki dönemlerde %53,38 oy alan Birecik, 2018 yılında %47’ye kadar geriledi.

 

Pınarbaşı Birecik'te Eleştiriliyor

Sahada olan eksikliklerini facebook sayfasına harcayan Pınarbaşı, Birecik’i geliştirmeyi sosyal medyadan gidermeye çalışıyor. Halkın parasını çar çur ederek hizmet yapmaya çalışan Belediye Başkanı Pınarbaşı’nın bu hareketi Birecikliler tarafından oldukça eleştirildi.

 

Bize Facebook Reklamı Lazım Değil

Vatandaşın hizmet isteğini bir şekilde geri plana itip boş ve gereksiz işlere harcanan paranın hesabının verilmesi gerektiğini ifade eden vatandaşlar “Bize Facebook reklamı değil hizmet lazım” diyerek tepkilerini ortaya koydu. Hizmet yapmak istiyorlarsa gelip vatandaşın sorunlarını dinleyip ona göre hizmet etsin diyen vatandaşlar, elle tutulur hizmet beklediklerini ifade ettiler

kaynak:urfa.com