Son dakika Haberler
Giriş Tarihi : 15-07-2018 23:22   Güncelleme : 15-07-2018 23:22

Şanlıurfa Tek Yürek oldu

Darbe girişiminin 2. yılında 81 ilde olduğu Şanlıurfa’da da düzenlenen gösterilerde 15 Temmuz anması gerçekleştirildi.

Şanlıurfa Tek Yürek oldu

15 Temmuz Şehitlerini anma, Demokrasi ve Milli birlik günü etkinlikleri Tüm yurtta olduğu gibi Şanlıurfa’da başladı. Hain FETÖ darbe girişiminin ikinci yıl dönümü dolayısıyla tüm yurtta olduğu gibi Urfa'da 15 Temmuz Şehitlerini anma kapsamında birçok etkinlik düzenlendi.

 

Arkeoloji Müzesi önünde 15 Temmuz anısına resim ve fotoğraf sergisi açılışı yapıldı. Programa Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin,  Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Tugay Komutanı Tuğ General İsmail Hakkı Köseali, Jandarma Alay komutanı Albay Nuri Öztürk, Emniyet Müdürü Veysel Tipioglu, Ak Parti il Başkanı Bahattin Yıldız, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Karaköprü Belediye başkanı Metin Beydilli, Haliliye Belediye başkanı Fevzi Demirkol, , çok sayıda Bürokrat ve STK temsilciler ve vatandaşlar katıldı.

 

Vatandaşlar Türk bayraklarıyla meydanı doldurdu, milli iradeye nasıl sahip çıktığı bir kez daha tüm dünyaya gösterdi.

Aynı yerde toplu akşam namazı kılındı. Mehteran gösterisi ve Kur'an-ı Kerim tilavet ardından okunan ezanla programa katılan vatandaşlar toplu halde yatsı namazını kılmak için saf tuttular. belgesel gösterimi, Grup Yürüyüş konseri, protokol konuşmaları ile sabah namazına kadar devam ediyor. Etkinlikler kapsamında gece 00.13’te tüm camilerde sela okutulacak.