GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-01-1970 02:00

Şanlıurfa'da ''2. Yerel ve Ulusal Basın Buluşması Paneli''Yapıldı

Şanlıurfa Gazeteciler Derneği tarafından ''2.Yerel ve Ulusal Basın Buluşması ''paneli El-Ruha Otelde yapıldı.

Şanlıurfa'da  ''2. Yerel ve Ulusal Basın Buluşması Paneli''Yapıldı

Şanlıurfa Gazeteciler Derneği tarafından  2.Yerel ve Ulusal Basın Buluşmasıkapsamında düzenlenen, "Medya Şanlıurfa İçin Buluşuyor" panelinde ulusal ve yerel medya çalışanları bir araya geldi. Şanlıurfa Gazeteciler Derneği tarafından {2} Yerel ve Ulusal Basın Buluşması" kapsamında düzenlenen, "Medya Şanlıurfa İçin Buluşuyor" panelinde ulusal ve yerel medya çalışanları bir araya geldi.

 

El Ruha Otelde gerçekleşen panelin açılış konuşmasını yapan Şanlıurfa Gazeteciler Derneği Başkanı Mehmet Kamil Güler; ''programın amacının Şanlıurfa'nın doğru tanıtılmasına katkı sağlamak olduğunu belirtti.''

 

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç de, Medya ve  turizmin ilişkilerinin önemli olduğunu ve bu panelden önemli sonuçlar çıkacağını ifade ederek, Urfa'da turizmin çok önemli yeri olacağını söyledi. Kentin turizme çok ihtiyacı olduğuna değinen Güvenç, "Bunun birçok boyutu var.

 

Altyapı, insan kaynakları, tabii Kaynaklar, kültürel varlıkların restorasyonu buna inanmamız lazım ve herkesin işin bir tarafından tutması lazım,bu yoldayız. Cemiyete de teşekkür ediyorum böyle bir konu için hepimizi bir araya getirdi" dedi.

 

Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Zeynep Karahan Uslu ise konuşmasında medyanın içerisinde bulunulan enformasyon çağında herkesin hayat algısını geliştiren ve oluşturan ana kaynak olduğunu belirtti. "

 

Urfa'nın da gelişiminde dinamo rolü oynayabilecek sektörlerin başında turizm geliyor. Bu çerçevede turizmdeki payımızı, pastamızı büyütmekten bahsedeceksek eğer medyanın katkısını en üst düzeyde ve en doğru biçimde konumlayarak ulusal ve uluslar arası medyada büyütmek önemli bir hedef."

 

Açılış konuşmalarının ardından programa katkı sunanlara plaket verildi daha sonra,Kanal Biz Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Neşet Kapaklı moderatörlüğünde yapılan panelde, Hürriyet Gazetesi'nden Yalçın Bayer, CNN Türk televizyonundan Saffet Yiğit ve Aslı Tuğçe, turizm firması yetkilileri Rahime Yaşar, Nazan Yücetepe ile Kanal Urfa'dan Yusuf Sabri Dişli birer konuşma yaptı.

 

HABER-İBRAHİM.UYGUR

VİDEOSU