GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-08-2018 13:28   Güncelleme : 16-08-2018 13:28

Büyükelçi Önen’den Çin’de yaşayan Türk vatandaşlarına davet;

“Kurban Bayramında Büyükelçiliğimizde buluşalım”

Büyükelçi Önen’den Çin’de yaşayan Türk vatandaşlarına davet;

 

 

 

12-17 Ağustos 2018 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirilen 10.Büyükelçiler Konferansı için Türkiye’de bulunan Türkiye’nin Çin Halk Cumhuriyeti (ÇHC) Pekin Büyükelçisi Abdulkadir Emin Önen, Çin Halk Cumhuriyetinde yaşayan Türk vatandaşlarını, İslam âleminin dini bayramlarından mübarek Kurban Bayramının 2. günü olan 22 Ağustos 2018 Çarşamba günü saat 11:00 – 19:00 arasında Bayramlaşmak üzere çağrıda bulunarak davet ettiklerini söyledi.

 

Büyükelçi Emin Önen, “Pekin'de yaşayan vatandaşlarımızı bayramlaşmak için Büyükelçiliğimize bekliyoruz. Davetimize icabet edecek Çin’de yaşayan vatandaşlarımızın 20 Ağustos’a kadar [email protected] adresine bilgilerini iletmeleri rica olunur” dedi.

 

Büyükelçi Önen, bilindiği gibi geçtiğimiz mübarek Ramazan Bayramında da Çin Halk Cumhuriyetinde yaşayan Türk vatandaşlarını Büyükelçilik konutunda ağırlamış ve topluca bayramlaşma heyecanını yaşamışlardı.

 

Büyükelçiler toplantısından fırsat buldukça basın mensuplarına da çeşitli açıklamalarda bulunan Türkiye’nin Pekin Büyükelçisi Abdülkadir Emin Önen, ABD’nin ekonomik kumpasını değerlendirirken ‘sınır komşumuz’ olarak tanımladığı Çin pazarına dikkat çekti.

 

Türkiye’nin ÇHC Pekin Büyükelçisi Abdülkadir Emin Önen, “Şımarık müttefiklerle ticaret yapma mecburiyetimiz yok. Çin en önemli alternatifimizdir” dedi ve  ABD saldırılarını atlatan Türkiye’nin dünyada itibarının daha da sağlamlaşacağını söyledi.