GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-08-2018 04:58   Güncelleme : 20-08-2018 05:09

Başkan Polatoğlu `ndan Kurban Bayramı Mesajı

Kızılelma Ocakları Şanlıurfa İl Başkanı İbrahim Halil Polatoğlu, Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Polatoğlu `ndan Kurban Bayramı Mesajı

 ABDULLAH YİĞİT-ŞANLIURFA 
Kızılelma Ocakları Şanlıurfa İl Başkanı İbrahim Halil Polatoğlu, Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Başkan Polatoğlu mesajında, "İslam aleminin ve tüm insanlığın birlik ve beraberlik içerisinde huzurlu  ve mutlu bir Kurban Bayramı geçirmesini temenni ediyorum" dedi.

Bayramların insanlar arasındaki sevgi ve saygıyı perçinlediğini anlatan Başkan Polatoğlu ,mesajını şu şekilde sürdürdü :"Bayramlar insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, barıştıkları, kardeşçe kucaklaştığı, milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin  uygulanıp sergilendiği, bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği günlerdir. Kurban Bayramının, bir yandan duyguların tazelenerek, ruhların dinlendirilerek bir yandan da geçen zamanın muhasebesi yapılarak geçirilmesi yararlı olacaktır. Sevginin, paylaşmanın, dayanışmanın, dargınlıkları aradan kaldırıp yeniden kucaklaşmanın, duygu birliğinin en üstnoktaya çıktığı böyle zamanların çoğaltılması ve her günün bayram gibi yaşanabilmesi için gayret sarf etmeliyiz. Kurban Bayramı ve diğer özel günlerin bizlere hatırlattığı en önemli husus budur."

Başkan Polatoğlu ,mesajını şu şekilde tamamladı: "İnsanı insan yapan ve bütün erdemlerin birlikte yaşandığı dini bayramlarımızdan birisi olan KurbanBayramı?nın sevgiye, barışa, kardeşliğe hoşgörüye ve güzel yarınlara umut olmasını diliyor. Başta ülkem, değerli hemşerilerim ve tüm İslam alemine  huzurlar getirmesini temenni ediyorum. Bayramımız kutlu ve mutlu olsun.