GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-08-2018 17:55   Güncelleme : 21-08-2018 17:55

BAYRAMLAŞMA PROGRAMINA YOĞUN İLGİ

Kurban Bayramı dolayısıyla düzenlenen bayramlaşma töreni Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’in ev sahipliğinde Valilik Şeref Salonunda gerçekleştirildi.

BAYRAMLAŞMA PROGRAMINA YOĞUN İLGİ

Bayramlaşma törenine Garnizon Komutanı Tuğgeneral İsmail Hakkı Köseali, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Şanlıurfa Milletvekilleri Mehmet Ali Cevheri, Gülender Açanal, Halil Özşavlı ve Aziz Aydınlık, belediye başkanları, kaymakamlar, kamu kurumu temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütleri üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

 

Törende, konuklarına hitaben bir konuşma yapan Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, bayramın tüm İslam Alemine hayırlar getirmesini diledi. Türkiye’nin önüne çıkarılan türlü tuzaklara rağman milletimizin birlik ve beraberlik içerisinde bayrama girdiğini kaydeden Vali Erin, “Tüm zorlukları birlik ve beraberliğimizi koruyarak, Allah’ın izni ve Cumhurbaşkanımızın liderliğinde aşmayı başardık. Bugünlerde yaşamakta olduğumuz ekonomik saldırıları da İnşallah milletimizin ortaya koyduğu birlik ve beraberlik tablosuyla ve sergilediği güzel duruşla aşmaya başladık ve aşacağımızdan zerrece şüphemiz yok. Şanlıurfa’nın da siyasi farklılıklara rağmen bir araya gelerek birlik ve beraberliğini ortaya koyarak çok daha iyi noktalara geleceğinden hiç şüphe duymuyoruz. Bürokraside devleti temsil eden kesim olarak bizler siyasi alanda faaliyet gösteren milletvekillerimizin ve diğer arkadaşlarımızın işlerini kolaylaştırmak ve memleket hayrına yapılabilecek her türlü girişimde onların yanında durmak ve onları desteklemekten büyük memnuniyet duyacağımızı ifade etmek isterim” dedi.

 

“Birlikte çalışarak çok daha gelişmiş, daha müreffeh ve kardeşliğin hakim olduğu bir ili ortaya koyabiliriz” sözleriyle konuşmasına devam eden Vali Erin, “devletin ve milletin menfaatinden başka bir beklentisi olmayan bürokratlar olarak mesaimizin çoğunu eğitimden sağlığa, OSB’lerimizin geliştirilmesine, daha çok kişiye aş, iş sağlanmasına yönelik harcamalıyız. Kaybedecek bir dakikamız bile yok. Bu bilinç ve anlayışla önümüzdeki dönemi İnşallah çok daha iyi bir şekilde değerlendirmek suretiyle birlik ve beraberlik içerisinde diyaloğa sonuna kadar açığız. Geriye bırakacağımız sadece ortaya koyacağımız eserlerdir. Bu vesileyle hepinizin Kurban Bayramını tebrik ediyorum, bayramın hayırlara vesile olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

 

Bayramlaşma programı İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü personeli ile devam ederken çocuk yuvasında kalan çocuklarla bayramlaşmanın ardından sona erdi.