GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-09-2018 14:35   Güncelleme : 10-09-2018 22:50

Başkan Şahin ve Başkan Yiğit 2 Bin Ton Tohumluk Protokolü İmzaladı

Türkiye `nin örnek Belediye Başkanı Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin İlklere imza atmaya devam ediyor. Her zaman Gaziantep için işimiz gücümüz Gaziantep diyen Başkan Şahin Gaziantep çiftçilerine Bugün Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Gaziantep Ziraat Odaları arasında tohumluk dağıtım protokolü imzalandı.

Başkan Şahin ve Başkan Yiğit 2 Bin Ton Tohumluk Protokolü İmzaladı

ABDULLAH YİĞİT-GAZİANTEP
Türkiye `nin örnek Belediye Başkanı Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin İlklere imza atmaya devam ediyor.
Her zaman Gaziantep için işimiz gücümüz Gaziantep diyen Başkan Şahin Gaziantep çiftçilerine Bugün Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Gaziantep Ziraat Odaları arasında tohumluk dağıtım protokolü imzalandı. Buna göre, 2 bin ton buğday ve arpa tohumluğu, 4 bin çiftçiye dağıtılacak, milli ekonomiye 50 milyon TL katkı sağlanacak. Müracaatlar, 07-21 Eylül 2018 tarihlerinde yapılacak. Çiftçilere 1 Ekim 2018 günü tohumluklar dağıtılacak.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlık makamında düzenlenen tohumluk dağıtım protokolü imza dağıtım Töreninde Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep Ziraat Odaları Birliği Başkanı ve Şehitkamil Ziraat Odası Başkanı Cuma Yiğit imzaları attılar .
İmzaların atılmasından sonra Gaziantep Ziraat Odaları Birliği Başkanı ve Şehitkamil Ziraat Odası Başkanı Cuma Yiğit ,Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin `e Gaziantep ilinde Ziraat odalarına ve çiftçilere vermiş olduğu desteklerden dolayı plaket takdim etti.
Dağıtım Törenine diğer Katılılanlar ise Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı İbrahim Yılmaz, Yavuzeli Ziraat Odası Başkanı Bekir Sakar ,Nurdağı Ziraat Odası Başkanı Kemal Belpınar, Tarım Kredi Kooperatifleri Gaziantep Bölge Müdürü Mehmet Aksoy, İslahiye Ziraat Odası Başkanı Mehmet Köse ,Araban Ziraat Odası Başkanı Mehmet Doğan, Oğuzeli Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Özer ,Şahinbey Ziraat Odası Başkanı Ali Çolak ve Karkamış Ziraat Odası Başkanı Abbas İnal katıldılar.

Törende konuşma Yapan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Çiftçilerimiz, Ziraat Odası Başkanlarımız ile birlikte 4 yıldan beri yaptığımız çalışmanın bu yıl ki protokolü için bira aradayız. Biz üretim, ekonomi, sanayi şehriyiz ama bunların hepsi gücünü topraktan alıyor. Bu şehrin en büyük gücü, toprağı, çiftçisi, güneşi ve toprağa dayalı sanayisidir. Dolayısıyla Büyükşehir Belediyesi olarak, her yerde de dile getirdiğim gibi, ‘Alt yapı belediyeciliği bitmiştir.’ Sosyal Belediyecilik, Kültürel Belediyecilik, Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde devam etmektedir. Kimlikli, huzurlu, mutlu, sağlıklı şehirler, bizim en büyük hedefimizdir. Artık şehirler yarışıyor, bu kentin en büyük gücü topraktır, topraktan aldığı güçtür. Bugün Gaziantep, UNESCO Gastronomi Kenti olarak onaylandıysa; bu toprak, güneş, çiftçi, Anadolu kadını sayesinde olmuştur. Bu gücümüzle geleceğe doğru giderken, çok zor bir dönemden geçiyoruz. Bizim kader birliğimiz var, iyi günde kötü günde bir ve beraber olacağız. 2014 yılında ilk göreve geldiğimde büyük bir kuraklık vardı. Çiftçilerimize ilk desteği o zaman verdik, hamdolsun bir bereketle, en az zararla oradan çıktık. Tarım Dairesini bir Başkanlığa dönüştürüp, 13 yıl İl Müdürlüğü yapan İbrahim Yılmaz kardeşimizi başkan atadık, bu birimi kuvvetlendirdikten sonra oda başkanlarımızla çok yoğun şekilde birebir çalışarak, Tarım Krediden aldığımız güçlü destekle örnek olduk. Tarım Bakanımız buraya geldiği zaman, ‘Başkanım bir Bakanlık gibi çalışıyorsunuz’ dedi. Bugün iddiası, hedefleri olan bir şehiriz. Bu hedeflere ulaşmak için çiftçimizin rahat olması, huzurlu olması, toprağını berekete dönüştürmesi gerekiyor. Aşık Veysel’in söylediği gibi, ‘Benim sadık yarim kara topraktır.’ Bizim sadık yârimizin gücünü geleceğe taşımamız gerekiyor. O yüzden yapacak çok iş var. İmzaladığımız protokol şehir ekonomisine çok büyük faydası oluyor, küçücük bir adım şehir ekonomisine büyük katkıları olacak, hem çiftçimizin rahatlamasına hem de tarıma dayalı sanayide güçlü bir gelişime neden olacak” dedi.
Gaziantep Ziraat Odaları Birliği Başkanı ve Şehitkamil Ziraat Odası Başkanı Cuma Yiğit ise Bugün tarihi bir gün her zaman maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin’in Büyükşehir Belediye başkanlığı görevine geldiği ilk günden bu yana çiftçilerden desteğini ve emeğini esirgemediğinden dolayı teşekkür ediyorum .Gaziantep İçin Hepimiz birlik ve beraberlik içinde olmamız lazım .Gaziantep ziraat odaları her zaman maddi ve manevi olarak Başkan Şahin `e Yeniden Teşekkür Ediyoruz dedi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı İbrahim Yılmaz ise, “Yeni dönemde de hububat konusunda Büyükşehir Belediyesi tarafından çiftçilerimize verilen desteği biz organize edeceğiz. Buğday ve arpa tohumu dağıtılması üzerine bir protokol imzalanacak. Ceyhan 99 çeşidi yarı sert ekmeklik buğdayı ve arpayı çiftçilerimizle buluşturacağız. Bu verilecek tohumlarla yaklaşık 90 bin dekar alanın ekilişini hedefliyoruz. 90 bin dekardan da 45 ila 50 bin ton mahsul üretmeyi hedefliyoruz. Tabi ki en önemli şey üretim, biz burada üretimi destekliyoruz. Yerel üretim, yerel tohumları çiftçilerimize vereceğiz, bunlar un sanayicilerimizin de arzu ettiği çeşitler. Çiftçilerimiz bunu yüzde 50 desteklemeyle alacak. Çiftçilerimizde bu üretimden faydalanmış olacaklar. Üretim adına yapılan bu faaliyetten dolayı çiftçilerimizi tebrik ediyorum, bakanımıza da verdiği desteklerden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Başkan Şahin ,Ziraat odaları tarafından getirilen Gaziantep Antep Fıstığını Sepeti Çıkararak Basın Mensuplarına Tek Tek Dağıttı.
Proğram sonrasında Başkan Şahin ve Ziraat odaları Başkanları Hatıra Fotoğrafı İle son bulduGörüntünün olası içeriği: 9 kişi, Mehmet Aksoy, Bekir Sakar, Mehmet Köse, Halil Eyyupoglu ve Cumaali Yigit dahil, oturan insanlar ve iç mekanGörüntünün olası içeriği: 10 kişi, Bekir Sakar, Mehmet Köse, Halil Eyyupoglu ve Cumaali Yigit dahil, oturan insanlar ve iç mekanGörüntünün olası içeriği: 6 kişi, Şanlı Urfa, Halil Eyyupoglu ve Cumaali Yigit dahil, ayakta duran insanlar ve takım elbiseGörüntünün olası içeriği: 7 kişi, Cumaali Yigit dahil, iç mekanGörüntünün olası içeriği: 7 kişi, Bekir Akdeniz, Halil Eyyupoglu ve Cumaali Yigit dahil, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlarGörüntünün olası içeriği: 5 kişi, Bekir Sitki Akyol ve Cumaali Yigit dahilGörüntünün olası içeriği: 5 kişi, Halil Eyyupoglu ve Cumaali Yigit dahil, takım elbiseGörüntünün olası içeriği: 3 kişi, oturan insanlar ve iç mekanGörüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta ve iç mekanGörüntünün olası içeriği: 7 kişi, Halil Eyyupoglu ve Cumaali Yigit dahilGörüntünün olası içeriği: 7 kişi, Mehmet Köse dahil, iç mekanGörüntünün olası içeriği: 4 kişi, Halil Eyyupoglu ve Cumaali Yigit dahil, takım elbise ve iç mekanGörüntünün olası içeriği: 2 kişi, Halil Eyyupoglu dahil, oturan insanlarGörüntünün olası içeriği: 3 kişi, Halil Eyyupoglu dahil, oturan insanlar, oturma odası ve iç mekanGörüntünün olası içeriği: 4 kişi, Cumaali Yigit ve Mehmet Aksoy dahil, oturan insanlar, masa ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, Bekir Sakar ve Mehmet Aksoy dahil, gülümseyen insanlar, oturan insanlar ve iç mekan