Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 16-09-2018 00:42   Güncelleme : 16-09-2018 00:42

Esnaf ile Zabıta Ekipleri Arasında Gerginlik

Şanlıurfa'da Esnaf ile Zabıta Ekipleri Arasında Gerginlik

Esnaf ile Zabıta Ekipleri Arasında Gerginlik

Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesinde bulunan Urfa Kalesi etrafındaki işyerlerinin kaldırılması için başlatılan çalışmalar kapsamında bir işyeri sahibi zabıtaları karşısında görünce İş yerinde masa ve sandalyeleri yere atıp kıran işletme sahibi, Eyyübiye Belediye Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkanına tepki gösterdi.
Daha önce İl Çevre Koruma Vakfı Başkanlığı, Balıklıgöl platosunda izinsiz açılan 17 işletmenin, tarihi dokuya zarar verdiği gerekçesiyle kaldırılmasına karar verildi. Alınan kararı uygulamak için zabıta ekipleri çok sayıda polis eşliğinde Balıklıgöl platosundaki iş yerlerine gitmişti. Zabıta ekipleri, söz konusu işletmelerin kaldırımlara konulan masa ve sandalyelerini söküp kaldırmıştı. Tarihi kalenin seyir tepesindeki bir kafede işlemi gerçekleştirmek isteyen görevliler, işletme sahiplerinin tepkisiyle karşılaşmıştı.5 çocuk babası olduğunu dile getiren işletme sahibi hala mahkemelerinin devam ettiğini dile getirerek zabıtalara tepki gösterdi.

 

Çalışanlarına masa ve sandalyelere yere atmalarını söyleyen esnaf daha sonra cinnet getirdi ve masa sandalyeleri fırlatarak kırdı. Zabıta ekiplerinin sakinleştirmeye çalıştığı esnaf gömleğini yırtıp iş yerinin yan tarafında uçurum olan kayalığın üzerine çıktı.

Esnaf Sahibi Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’ye tepki göstererek intihar girişimde bulunmaya kalktı.

Olay yerine İtfaiye ve Sağlık ekipleri sevk edildi. Çevredekilerin uzun çabası ardından İşletme sahibi ikna edildi.