Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 23-09-2018 00:38   Güncelleme : 23-09-2018 00:38

Bakan Ersoy, Dörtlü sinerjiyle yeni turizm hareketliliği olacak

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy Şanlıurfa’daki UNESCO dünya mirasına giren Göbeklitepeyi gezdi. Burada konuşana Bakan Ersoy, 4 ili kapsayan yeni bir tanıtım programı hazırlandığını belirterek, "Göbeklitepe de buna sebep olan en önemli noktalardan biri. Bu dörtlünün yarattığı sinerji ile buraya yeni bir turizm hareketinin başlayacağını düşünüyoruz. “dedi.

Bakan Ersoy, Dörtlü sinerjiyle yeni turizm hareketliliği olacak

Mardin’deki programının ardından Şanlıurfa’ya gelen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'u Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ve AK Parti Milletvekili Mehmet Ali Cevheri ile çok sayıda yetkili ve partili karşıladı. Karşılamanın ardından kent merkezine geçen Bakan Ersoy'un programında yer alan Balıklıgöl ziyareti, iptal edildi. Bakan ve beraberindekiler daha sonra Şanlıurfa Arkeoloji Müzesini ziyaret etti. Burada Şanlıurfa ve müze ile ilgili tanıtımları izleyen Bakan Ersoy, daha sonra beraberinde heyetle birlikte Mozaik Müzesi'ni ziyaret ederek bilgi aldı. Müze ziyaretinin ardından 12 bin yıllık tarihi ile dikkat çeken Göbeklitepe'ye geçen Bakan Ersoy, burada önemli açıklamalarda bulundu. 4 ili kapsayan yeni bir turizm programı hazırladıklarını ifade eden Bakan, Göbeklitepe'nin buna sebep olan en önemli noktalardan biri olduğunu belirterek, "Diyarbakır, Mardin, Urfa ve Gaziantep, bu dörtlü mekanizma içerisinde buraya yeni bir turizm tanıtım programı hazırlıyoruz. Göbeklitepe de buna sebep olan en önemli noktalardan biri. Bu dörtlünün yarattığı sinerji ile buraya yeni bir turizm hareketinin başlayacağını düşünüyoruz. Turizm yatırımcılarının da dikkatini çekeceğini düşünüyoruz. Biz zaten bakanlık olarak yatırım ve planlara öncü olacağız. Geleceği çok açık bir bölge olarak görüyorum" sözlerine yer verdi.

Göbeklitepeyi gezmeye gelen yerli ve yabancı turistlerle bir süre sohbet eden bakan Ersoy daha sonra onuruna verilecek olan yemeği katılmak üzere Göbeklitepe’den ayrıldı.

Haber/Kamera:Kadir Çelikcan