EMLAK
Giriş Tarihi : 01-01-1970 02:00

Fakıbaba Gazetecilere Urfa'yı Anlattı

Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, İstanbul’dan gelen ve Şanlıurfa’daki yaygın basın yayın temsilcilerini üstü açık turizm otobüsüyle kendi rehberliğinde gezdirdi.

Fakıbaba Gazetecilere Urfa'yı Anlattı

Şanlıurfa Belediyesi önünde başlayan gezinin rehberi Fakıbaba oldu.

 

Medya buluşmaları kapsamında Şanlıurfa Gazeteciler Derneği tarafından organize edilen turizm paneline katılmak üzere Şanlıurfa’ya gelen Hürriyet Gazetesi köşe yazarı Yalçın Bayer, CNN Türk, Doğan Haber Ajans’ından muhabir ve yurt haberleri servisindeki gazeteciler kentteki büyük değişim ve dönüşüme hayran kaldılar.

 

FAKIBABA YABANCI TURİSTLERE URFA’YI İNGİLİZCE ANLATTI

 

Fakıbaba’nın rehber olduğu gazetecilerin Şanlıurfa gezisinde zaman zaman yabancı turistler de gruba katıldı. Fakıbaba yabancı turistlere de İngilizce rehberlik yapmayı ihmal etmedi.

 

Yabancı turistlere İngilizce anlattığı Şanlıurfa tarihi ve turizmine hayran kalan bazı turistler gruba rehberlik edenin Şanlıurfa Belediye Başkanı olduğunu öğrenince çok şaşırdılar.

 

Şanlıurfa Belediyesi önünde hareket eden belediyenin üstü açık turizm otobüsü Samsat meydanında durdu. Fakıbaba, Samsat meydanını bir kültür meydanı yapacaklarını aktardı. Çevre düzenlemesiyle ve peyzajıyla Şanlıurfa’nın en güzel meydanlarından birin Samsat Meydanı olacağını aktaran Fakıbaba ”Türkiye’nin en iyi belediyelerinden biriyiz. En iyi belediyesi demiyorum bunu bilerek demiyorum çünkü diğer belediyelere ayıp olmasın istiyorum.”dedi.

 

Fakıbaba, gazetecileri Samsat Meydanından alarak Büyükyol olarak halk arasında bilinen Yenimahalle’ye götürdü. Büyükyol Caddesindeki tarihi yapıları nasıl ayağa kaldırdıklarını ve evleri tek tip renge boyayarak mahalleye ayrı bir hava kattıklarını dile getiren Fakıbaba, buradan Cumhuriyet İlköğretim okulundan Balıklıgöl caddesine inerek gazetecilere Kızılkoyun Caddesindeki mağaraları ortaya çıkarttıklarını anlattı.

 

FAKIBABA GAZETECİLERLE URFA’YI ANLATA ANLATA BİTİREMEDİ

 

Gazetecileri üstü açık turizm otobüs ile götürürken kentteki değişim ve dönüşümün parkalar ve yeşil alanlarla nasıl güzelleştiğini anlattı.

 

Gazeteciler Fakıbaba’nın kendilerine gösterdiği ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ettiler.

 

-HABER MERKEZİ-