Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 26-09-2018 12:55   Güncelleme : 26-09-2018 12:55

Urfa'da ödenek olmadığı için yol yapım ve bakımı durduruldu

Urfa'daki yol ve kavşak çalışmaları ödeneksizlikten dolayı durduruldu. Karayolları Genel Müdürlüğü, sorunun tüm Türkiye'de yaşandığını ifade etti.

Urfa'da ödenek olmadığı için yol yapım ve bakımı durduruldu

 

Ekonomik krizden dolayı kamuda alınan tasarruf tedbirleri Urfa’da Karayolları Genel Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi'nin yürüttüğü yol projelerini durdurdu. Geçtiğimiz günlerde Urfa – Diyarbakır yolu üzerinde yapımı süren Karaköprü Köprülü Kavşağı projesinin durdurulmasının ardından, şehir trafiğinin rahatlaması açısından devam eden Kuzey Batı Çevreyolu projesi de hak edişlerini alamayan yüklenici firma tarafından durduruldu.

 

PLANLANANLAR İPTAL

 

2019 yılında bitirilmesi planlanan projelerin bu gelişme sonrasında ne zamana kadar ertelendiği hakkında bilgi verilmezken, Karayolları Bölge Müdürlüğü, tasarruf önlemleri nedeniyle 2018 programında yer alan Viranşehir-Akçakale yolu ve Suruç-Akçakale yolundaki çalışmaları da iptal etmişti. Durdurulan yolları sorduğumuz Karayolları Genel Müdürlüğü projelerdeki aksamının Urfa'ya özgü olmadığını, ödeneksizlikten dolayı tüm Türkiye'de sorun yaşandığını ifade ettiler.

 

EK ÖDENEK DURDURULDU

 

Öte yandan geçtiğimiz hafta yayımlanan genelge ile Karayolları Genel Müdürlüğü’ne Maliye Bakanlığı tarafından bütçeden ek ödenek aktarılması durduruldu. Yol yapım işleri için bundan sonra bütçeden Karayolları Genel Müdürlüğü'ne ek ödenek aktarılmayacak.

http://www.mezopotamyaajansi12.com