GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-10-2018 13:34   Güncelleme : 03-10-2018 16:14

Başkan Şahin ,Yavuzeli`de Çiftçilere Tohumluk Buğday Dağıttı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Gaziantep Ziraat Odaları arasında tohumluk dağıtım protokolü imzalanmasından sonra . Bugün meyvesini vermeye başladı ilk olarak Yavuzeli ilçesinde Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Çiftçilere Tohumluk Buğday dağıtımı Töreni Yaptı.

Başkan Şahin ,Yavuzeli`de Çiftçilere Tohumluk Buğday Dağıttı

ABDULLAH YİĞİT-GAZİANTEP
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Gaziantep Ziraat Odaları arasında tohumluk dağıtım protokolü imzalanmasından sonra . Bugün meyvesini vermeye başladı ilk olarak Yavuzeli ilçesinde Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Çiftçilere Tohumluk Buğday dağıtımı Töreni Yaptı.

Törene Katılanlar İse Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Araban Kaymakamı ve Yavuzeli ilçesi Kaymakam Vekili Emin Bağlı,Yavuzeli Belediye Başkanı Mustafa Kemal Sakaroğlu, Gaziantep Ziraat Odaları Birliği Başkanı ve Şehitkamil Ziraat Odası Başkanı Cuma Yiğit, Yavuzeli Ziraat Odası Başkanı Bekir Sakar , Şahinbey Ziraat Odası Başkanı Ali Çolak, Tarım Kredi Kooperatifleri Gaziantep Bölge Müdürü Mehmet Aksoy, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı İbrahim Yılmaz ve Çok sayıda Stk Temsilcileri ,Muhtarlar ve çiftçiler katıldı .

Saygı Duruşu ve istiklal marşının okunmasından sonra Yapılan Protokol Konuşmalarında :

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı İbrahim Yılmaz ,Başkanımız Fatma Şahin her zaman ilklere imza attığını. her zaman büyükşehir olarak çiftçilerimizin yanında olduklarını. ifade ederek tarımsal hizmetler daire başkanlığı olarak herzaman çiftçilerimize hizmet etmek için çalışmalarımız devam ediyor.

Yavuzeli Ziraat Odası Başkanı Bekir Sakar ,Yavuzeli ilçemizin ve çiftçilerimizin her zaman yanında olan çiftçilerimizin gönlünde taht kuran Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Fatma Şahin `e Teşekkür ediyorum.

Tarım Kredi Kooperatifleri Gaziantep Bölge Müdürü Mehmet Aksoy, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Fatma Şahin `e Çiftçilerimize verdiği bu önemli destek dolayısıyla ve ayrıca bu desteği verirken yine bir çiftçi kuruluşu olan Tarım Kredi Kooperatiflerini Tedarikçi olarak tercih etmesi nedeniyle huzurlarınızda teşekkürlerimi sunuyorum.

Yavuzeli Belediye Başkanı Mustafa Kemal Sakaroğlu, İlçemizin Herzaman maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Fatma Şahin `e Teşekkür ediyorum.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise Biz geldikten sonra yaklaşık 5 yıldır halkımızın ve çiftçilerimize hizmet etmek için çalışmalarımız devam ediyor.
Çiftçilerimiz, Ziraat Odası Başkanlarımız ile birlikte 4 yıldan beri yaptığımız çalışmaların Bu Yıl ki İlkini Bugün Yavuzeli ilçemizde Çiftçilerimize dağıtacağımız Buğday Tohumluk ile beraber başlamış olduğumuzu .biz Gaziantep için çalışmalarımız devam ediyor .

Başkan Şahin, Biz üretim, ekonomi, sanayi şehriyiz ama bunların hepsi gücünü topraktan alıyor. Bu şehrin en büyük gücü, toprağı, çiftçisi, güneşi ve toprağa dayalı sanayisidir. Dolayısıyla Büyükşehir Belediyesi olarak, her yerde de dile getirdiğim gibi, ‘Alt yapı belediyeciliği bitmiştir.’ Sosyal Belediyecilik, Kültürel Belediyecilik, Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde devam etmektedir. Kimlikli, huzurlu, mutlu, sağlıklı şehirler, bizim en büyük hedefimizdir. Artık şehirler yarışıyor, bu kentin en büyük gücü topraktır, topraktan aldığı güçtür. Bugün Gaziantep, UNESCO Gastronomi Kenti olarak onaylandıysa; bu toprak, güneş, çiftçi, Anadolu kadını sayesinde olmuştur.

bizim kader birliğimiz var, iyi günde kötü günde bir ve beraber olacağız. 2014 yılında ilk göreve geldiğimde büyük bir kuraklık vardı. Çiftçilerimize ilk desteği o zaman verdik, hamdolsun bir bereketle, en az zararla oradan çıktık. Tarım Dairesini bir Başkanlığa dönüştürüp, 13 yıl İl Müdürlüğü yapan İbrahim Yılmaz kardeşimizi başkan atadık, bu birimi kuvvetlendirdikten sonra Ziraat oda başkanlarımızla çok yoğun şekilde birebir çalışarak, Tarım Krediden aldığımız güçlü destekle örnek olduk. Bugün iddiası, hedefleri olan bir şehiriz. Bu hedeflere ulaşmak için çiftçimizin rahat olması, huzurlu olması, toprağını berekete dönüştürmesi gerekiyor. Çiftçilerimizin üretmesi önemli Bu sebepten #Yavuzeli’nde çiftçilerimize tohumluk buğday dağıtıyoruz.dedi.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin `e Yavuzeli Ziraat Odası Başkanı Bekir Sakar tarafından Çifçilere maddi ve manevi desteklerden dolayı Teşekkür Plaketi takdim etti.
Daha sonra ise Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Protokol üyeleri Çiftçilere tohumluk buğday dağıtımını yaptılar.
Çiftçiler tarafından Başkan Şahin `e Sevgi seli .