GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-10-2018 15:11   Güncelleme : 14-10-2018 21:13

Şehitkamil İlçesinde Başkan Şahin ,Buğday ve Arpa Tohumu Dağıttı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Gaziantep Ziraat Odaları arasında tohumluk dağıtım protokolü imzalanmasından sonra .Gaziantep İlinde İlklere imza atan Gaziantep Büyükşehir Belediye başkanı Fatma Şahin . Bu Gün Şehitkamil ilçesinde Gaziantep Ortadoğu Fuar merkezinde Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Çiftçilere Tohumluk Buğday dağıtım Töreni Yapıldı .

Şehitkamil İlçesinde Başkan Şahin ,Buğday ve Arpa Tohumu Dağıttı

ABDULLAH YİĞİT-GAZİANTEP

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Gaziantep Ziraat Odaları arasında tohumluk dağıtım protokolü imzalanmasından sonra .Gaziantep İlinde İlklere imza atan Gaziantep Büyükşehir Belediye başkanı Fatma Şahin .

Bu Gün Şehitkamil ilçesinde  Gaziantep Ortadoğu Fuar merkezinde  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Çiftçilere Tohumluk Buğday dağıtım Töreni Yapıldı .

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, Mehmet Köse dahil, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve takım elbise

Törene Katılanlar İse Ak Parti Gaziantep  Milletvekili Nejat Koçer, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep Ziraat Odaları Birliği Başkanı ve Şehitkamil Ziraat Odası Başkanı Cuma Yiğit, Yavuzeli Ziraat Odası Başkanı Bekir Sakar , Şahinbey Ziraat Odası Başkanı Ali Çolak, Nurdağı Ziraat Odası Başkanı Kemal Belpınar, İslahiye Ziraat  Odası Başkanı Mehmet Köse ,Tarım Kredi Kooperatifleri Gaziantep Bölge Müdürü Mehmet Aksoy, Ak Parti Gaziantep İl Başkanı Mehmet Eyüp Özkeçeci, Ak Parti Mkyk Üyesi Hatice Merve Tatar,Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu,Avrupa Gazeteciler Derneği Gaziantep İl Temsilcisi ve Vatanhaberleri Haber Müdürü Gazeteci Abdullah Yiğit,Ziraat Mühendisleri Gaziantep Yönetim kurulu Üyesi Mehmet Yaşar, Gaziantep İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Haydar Demirezer, Gaziantep Otobüsçüler Kamyoncular ve Kamyonetçiler Odası Başkanı Teyfik Göğüş,Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı İbrahim Yılmaz ve Çok sayıda Stk Temsilcileri ,Muhtarlar ve çiftçiler katıldı .

Saygı Duruşu ve istiklal marşının okunmasından sonra Yapılan Protokol Konuşmalarında :

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı İbrahim Yılmaz ilçelere yönelik yapılan destekleri anlatarak, Şehitkâmil ilçesinde 600 çiftçiye, 150 ton buğday tohumuyla 50 ton arpa tohumu dağıtacaklarını  söyledi .

 

Gaziantep Ziraat Odaları Birliği Başkanı ve Şehitkamil Ziraat Odası Başkanı Cuma Yiğit, Öncelikle Çiftçilerimizin her zaman yanında olan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Fatma Şahin `e teşekkür ediyorum .toprak olmasa çiftçi olmasa Gastroantep festivali olmaz. biz çiftçiler üreteceğiz sizler ise işleyeceksiniz .Çiftçilerimize verilen desteklerin yapılması bizi çok sevindirmiştir .

 

Tarım Kredi Kooperatifleri Gaziantep Bölge Müdürü Mehmet Aksoy, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Fatma Şahin `e Çiftçilerimize verdiği bu önemli destek dolayısıyla ve ayrıca bu desteği verirken yine bir çiftçi kuruluşu olan Tarım Kredi Kooperatiflerini Tedarikçi olarak tercih etmesi nedeniyle huzurlarınızda teşekkürlerimi sunuyorum.

Ak Parti Mkyk Üyesi Hatice Merve Tatar ,Birlik ve beraberlik içinde oldukça kimse bizi yıkamaz .

Ak Parti Gaziantep İl Başkanı Mehmet Eyüp Özkeçeci ,Gaziantep ilimizde belediye başkanlarımız çalışıyor .Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Fatma Şahin `in  bir daha görevde kalması lazım hizmetlerin daha çok devam etmesi lazım .Gaziantep ilimizde Birlik ve beraberlik içinde oldukça kimse bizi yıkamaz . Çiftçilerimiz Başımızın Taçıdır.” Büyükşehir Belediyemizin düzenlediği “Hayvancılığa Destek” programında, çiftçilerimize arpa ve buğday dağıtımını gerçekleştirdik. Belediyelerimize yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ederim.

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Şehitkamil belediyesi olarak her zaman Gaziantep Büyükşehir belediyesi ile beraber ortak çalışmalarımız devam etmekte olduğunu .biz kırsal mahallerimizde çiftçilerimizin arazilerine gitmek için iş makinalarımız onlar için en güzel yolu yapmak için çalışmalarımız devam etmekte. Kırsal kalkınmayı önemsiyoruz, Tarımda, hayvancılıkta sürdürülebilirliğin sağlanması için çiftçilerimize desteğimiz tam .

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Toprak anadır, toprak yardır, toprak nimettir, toprak berekettir, toprak gelecektir, topraktan geldik, toprağa döneceğiz, dolayısıyla çiftçimizin işlediği toprak bizim için altın değerindedir. Osmanlı tarihi incelediğinde, çiftçilerin üzerine bir sistem kurulmuş, ne zaman o sistem zayıflamış devletin gücü de o zaman zayıflamış. Devletin ortaya koyduğu yapı, toprak ne kadar fazla işlenirse o kadar devletin kuvvetleneceği yapıdır. Bizim medeniyetimiz, bizim tarihimiz, bizim kültürümüz bize bunu emrediyor.

 

AK Parti Gaziantep Milletvekili Abdullah Nejat Koçer ise  Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanımız  FatmaSahin’in öncülüğünde gerçekleştirilen “Tarım ve Hayvancılığa Destek” programında çiftçilerimize #tohum desteği yaptık. İyi tarımı destekliyor, gıda güvenliğini önemsiyor, çiftçilerimize değer veriyoruz.

Koçer,  “Gaziantep, belediyecilik açısından rol model oldu. Burada yapılan birçok proje, birçok aktivite Türkiye’de örnek alınmaya başlandı. İnsanlar, ‘Gaziantep, şunu yapmış gidip görelim’ demeye başladı. Gaziantep,  yeni bir anlayışla yukarı doğru çıkıyor. Nedir bu anlayış? Sosyal belediyecilik anlayışı, ekonomik belediyecilik anlayışı, tarımsal belediyecilik anlayışı,  tarih ve kültüre sahip çıkan bir belediyecilik anlayışı ama en önemlisi insana sahip çıkan bir belediyecilik anlayışı bizim başarımızdır.”dedi.

Proğram sonrası  Gaziantep Ziraat odaları Başkan Eşleri Gaziantep Büyükşehir  Belediye  Başkanı Fatma Şahin `e Sepet içerisinde Gaziantep ilinde yetişen ürünleri takdim ettiler .

Daha sonra sonra ise Gaziantep Ziraat Odaları Başkanları Başkan Şahin `e  çiftçilere vermiş olduğu desteklerden dolayı .teşekkür plaketi takdim ettiler .

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Tohumluk buğday ve arpa dağıtımını ise protokol üyeleri çiftçilere dağıttılar.

Protokol üyeleri davul zurna eşliğinde çiftçiler ile halay çekerek proğram son buldu .