DÜNYA
Giriş Tarihi : 23-10-2018 23:18   Güncelleme : 23-10-2018 23:18

Yürüyen merdivenin çöktü 20 yaralı

Esma ÇAKIR / Roma (DHA)

Yürüyen merdivenin çöktü 20 yaralı

İtalya'nın başkenti Roma'nın merkezindeki Repubblica Meydanı'nda bulunan metro istasyonunda yürüyen merdivenin çökmesi sonucu 1'i ağır 20 kişi yaralandı. Faciaya, aşırı alkol almış CSKA Moskova taraftarlarının yürüyen merdivenlerde tezahürat yaparak zıplamasının neden olduğu bildirildi.

 

 

 

İtalyan basınına tanıkların ifadelerine dayandırılarak yansıyan bilgilere göre; Roma ile oynanan Şampiyonlar Ligi maçı için kente gelen Rus taraftarlar, stadyuma gitmek için kullanmak istedikleri A hattındaki metro istasyonunda yürüyen merdivenlerde tezahürat yaparak zıplayınca merdivenlerin çökmesine neden oldu.

 

METRO İSTASYONU KAPATILDI

 

Yetkililerin verdiği bilgiye göre; yaralılar arasındaki bir Rus taraftarın bir bacağı merdivenlerin plakalarına sıkışarak koptu. Metro istasyonu kapatılırken, çoğu Rus taraftarın yaralandığı olay yerine ambulanslar sevk edildi. Olay anına ilişkin bazı tanıkların çektiği görüntüler de haber sitelerinde paylaşıldı.

 

"KIYAMET SENARYOSU YAŞADIM"

 

Tanıklardan biri, "Bir kıyamet senaryosu yaşadım. Bir anda yürüyen merdivenlerin hızı inanılmaz bir şekilde arttı. Ne biz, ne de oradaki görevliler ilk anda ne olduğunu anlayamadık" diye konuştu.

 

Metrodan hızla çıkanları gören bazı kişilerin, terör saldırısı olduğu endişesiyle paniğe kapıldığı belirtildi.

 

Öte yandan Roma Olimpiyat Stadı yakınında Roma ve CSKA Moskova taraftarları arasında yaşanan arbedede bir Rusya vatandaşının bıçaklandığı, 15 İtalyan'ın da gözaltına alındığı belirtildi.