SPOR
Giriş Tarihi : 30-10-2018 17:29   Güncelleme : 30-10-2018 17:29

Viranşehir’de bir ilk daha türkiye yıldızlar oryantiring şampiyonası ilçemizde!

Viranşehir’de bir ilk daha türkiye yıldızlar oryantiring şampiyonası ilçemizde!

Viranşehir’de bir ilk daha türkiye yıldızlar oryantiring şampiyonası ilçemizde!

 

 

27 Mayıs 2019 tarihinde Şanlıurfa Viranşehir ilçesinde Türkiye Yıldızlar Oryantiring Şampiyonası yapılacaktır. Türkiye’nin 81 ilinden yaklaşık 700 sporcu, antrenör ve idareciler ile beraber bu sayının 900 kişi olacağı tahmin edilmektedir. Ülkemizde yeni gelişmekte olan Oryantiring, harita yardımı ile yön bulmayı içeren, zamana karşı yapılan, katılımcıların kontrol noktalarını harita ve pusula yardımı ile en kısa zamanda ziyaret etmeye çalıştığı bir spordur.

Bu konu ile ilgili Viranşehir İlçe Spor Müdürü İbrahim Halil İMAMOĞLU “ İlçemizde birçok branşta olduğu gibi bu yeni spor dalının genç sporcularımıza tanıtımı ve bu branşın ilçe genelinde yaygınlaşması için oldukça önemli bir fırsat olarak görmekteyim. Viranşehir olarak sadece bu spor dalında değil tüm branşlarda bu tip büyük organizasyonları yapabilecek kapasiteye sahip olduğumuzu söylemek isterim. Kaymakamımızın öncülüğünde tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızla böylesine büyük bir organizasyonun ilçemizde yapılacak olmasından dolayı mutluyuz.” dedi.

Sayın kaymakamımız Ömer Dereci yaptığı açıklamada sporun her branşına ellerinden geldiğince destek olduklarını belirterek  böylesine büyük bir organizasyonun ilçemizin tanıtımına büyük bir katkı sağlayacağını, her misafir ettiğimiz sporcunun birer gönüllü turizm elçisi olacağını vurguladı. Ayrıca ilçemizin ekonomisine bir artı değer sağlayacağını belirtti. Organizasyona katılacak olan sporcu, idareci, ve antrenörlere şimdiden başarılar diledi.