SİYASET
Giriş Tarihi : 14-11-2018 11:15   Güncelleme : 14-11-2018 11:15

Yazar, HDP Genel Başkanı Temelli ile görüştü

görüşmelerini

Yazar, HDP Genel Başkanı Temelli ile görüştü

31 Mart yerel seçimlerinde muhalefet partilerinin ittifak yapması amacıyla bir insiyatif başlatan ve Şanlıurfa’da tüm siyasi parti ve STK’larla tamamlayan siyasetçi Mahmut Yazar, Ankara’da genel başkanlıklar düzeyinde bu çalışmalarını sürdürüyor.

Şanlıurfalı siyasetçi Mahmut Yazar, yerel seçimlerde muhalefet partilerinin ittifak yapması amacıyla başlattığı temaslarını sürdürüyor. Şanlıurfa’da tüm muhalefet partilerini ve Sivil Toplum Kuruluşlarını ziyaret ederek, görüş alışverişinde bulunan Yazar, Ankara’ya giderek bu temaslarını sürdürüyor.

İlk olarak HDP Genel Merkezine giden Yazar, burada HDP eş Genel Başkanı Sezai Temelli ile görüş alışverişinde bulundu. İttifakın yapılması için Temelli ile uzun süre görüşen Yazar, buradan destek aldığını belirtti.

Temelli’nin de desteklediği ortak aday görüşü için temaslarını diğer partilerde de sürdüreceğini dile getiren Yazar, “Şanlıurfa’da il başkanlarımızı ve Sivil Toplum Kuruluşlarımızı ziyaret ettik, ardından Ankara’ya gelerek genel başkanlarla görüşeceğiz. Bugün, HDP eş genel başkanı sayın Sezai Temelli ile görüştük ve fikirlerimizi kendisiyle paylaştık. Sayın Temelli de bizim gibi düşündüğünü ve ortak aday fikrinin çok önemli olduğunu söyledi. Gerçekten bizi olumlu karşıladı ve inşallah başaracağız. Şanlıurfa’nın artık kurtulması lazım, bunun da yolu ittifak yaparak ortak aday çıkarmayla olur. Diğer muhalefet parti genel başkanlarıyla da görüşüp, bu çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.