SİYASET
Giriş Tarihi : 16-11-2018 13:11   Güncelleme : 16-11-2018 13:17

Çiftçi, Gündemi Değerlendirdi

Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, haftalık basın toplantısında gündeme dair soruları cevapladı. Başkan Çiftçi, açıklamasında özellikle bu hafta ve önümüzdeki hafta Şanlıurfa'nın bir çok uluslararası buluşmalara ev sahipliği yapacağını söyledi.

Çiftçi, Gündemi Değerlendirdi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, her hafta periyodik olarak düzenlediği basın toplantılarının bu haftaki buluşmasında yine gündeme yönelik önemli açıklamalarda bulundu.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdulkadir Açar ve Büyükşehir Meclis üyelerinin eşlik ettiği açıklamada Başkan Çiftçi ilk olarak devam eden Uluslararası Müzik Sempozyumu ve Etkinliklerine değindi. Müzik şehri Şanlıurfa'nın akademik anlamda da hak ettiği yere gelebilmesi için kurumsal olarak çalışmalarına devam ettiklerini kaydeden Başkan Çiftçi, tüm etkinliklere vatandaşları davet etti.

Basın toplantısında Şanlıurfa tarihinin yerel anlamdaki en büyük komplike tesis yatırımı olarak nitelendirilen Şanlıurfa Merkez Atık Su Arıtma Tesisi'ndeki çalışmaların tamamlandığını sözlerine ekleyen Başkan Çiftçi, 19 Kasım Pazartesi günü saat 14.00'de düzenlenecek açılış töreni ile tesisi hizmete sunacaklarını belirtti. Başkan Çiftçi, açılışa tüm Şanlıurfa halkının davetli olduğunu ifade etti.

Önümüzdeki haftanın yine yoğun bir gündem içereceğini dile getiren Başkan Çiftçi, 20 Kasım Salı günü ise Şanlıurfa'nın bu kez Ulaşım Zirvesi'ne ev sahipliği yapacağını söyledi. Başkan Çiftçi, 160 ülkeden ulaşım alanında uzman kişilerin katılacağı zirvenin Şanlıurfa'da yapılmasının bölge açısından çok önemli bir adım olduğunu belirtti.

Başkan Çiftçi, Ulaşım Zirvesinin yapılacağı 20 Kasım tarihinde Büyükşehir BELSAN Garajında saat 16.30'da düzenlenecek törenle 8 ilçe ulaşımına yönelik 7 milyon değerinde araç desteğinin sağlanacağını da ifade etti. Başkan Çiftçi, programa tüm Şanlıurfa halkını davet etti.

Şanlıurfa'nın her alanda gelişim gösterdiğini basın açıklamasında sözlerine ekleyen Başkan Çiftçi, 23 Kasım - 02 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek ve 100'ü aşkın yazarın katılım göstereceği 2. Ulusal Kitap Fuarı ile ilgili tüm hazırlıkların tamamlandığını da belirtti.