GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-05-2023 11:30

Dyson yeni teknolojilerini duyurdu

Dyson'ın Teknolojiden Sorumlu Başkanı John Churchill: "Gelecek vizyonumuz, kendi başının çaresine bakabilen evlerdir"

Dyson yeni teknolojilerini duyurdu

İSTANBUL (AA) - Dyson, "her zamankinden daha akıllı ve etkili bir temizlik için" tasarlanan yeni teknolojilerini tanıttı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Dyson, otomasyon, gelişmiş yazılım ve yapay zekayı şimdiye kadarki en iyi temizlik performansıyla bir araya getiren 6 yeni teknolojisini küresel olarak duyurdu.

Dyson'ın global genel merkezi Singapur'daki St James Power Station'da, şirketin Teknolojiden Sorumlu Başkanı John Churchill tarafından tanıtılan teknolojiler, markanın filtreleme, hava akımı, motorlar, yazılım ve robotik alanlarındaki uzmanlığıyla daha temiz evlerin geleceğine dair vizyonunu ortaya koyuyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Dyson'ın Teknolojiden Sorumlu Başkanı John Churchill, şu değerlendirmede bulundu:

"Robotik, algılama, zeka, bunların hepsi tipik olarak 'geleceğin teknolojisi' olarak kabul edilen alanlardır ancak Dyson'da bunlar uzun zamandır ürün geliştirmenin bir parçası olmuştur. Mühendislerimiz, kullanıcılarımızın üzerindeki bilişsel yükü azaltmak, sağlıklı bir evin bakımında zamandan, enerjiden ve çabadan tasarruf etmek için bu teknolojileri kullandı ve kullanmaya devam ediyor. Gelecek vizyonumuz, kendi başının çaresine bakabilen evlerdir. Bugün lansmanı yapılan en güçlü robot süpürge, akıllı, geniş mekan hava temizleme ve aktif temizlik için, ihtiyaç duyduğunuz yerde ve zamanda uyarlanabilir, çok işlevli temizlik sunan yeni kablosuz süpürgeler ve temizleme başlığı teknolojileri bunun somutlaşmış halidir."

Dyson Baş Mühendisi Jake Dyson da robot süpürgelerin evleri akıllıca temizleyen son derece etkili makineler olması gerektiği ve böylece kullanıcıların temizlik yapmasına gerek kalmayacağına belirtti.

Dyson, "Bu otonom temizleyicileri etkinleştirmek son derece karmaşık algoritmalara, görsel yorumlamaya, toz algılama yeteneklerine ve güçlü motor teknolojisine dayanır. Dyson mühendisleri, süpürgelerimizi geliştirirken öğrendiğimiz her şeyi akıllı yazılımlarla birleştirerek en güçlü akıllı robot süpürge olan Dyson 360 Vis Nav'ı geliştirdi." görüşünü aktardı.

Açıklamada yeni ürünlere dair şu bilgilere yer verildi:

"Dyson'ın yeni nesil akıllı robot süpürgesi Dyson 360 Vis Nav, diğer tüm robot süpürgelerin altı katı emiş gücü sunarak robot süpürgelerin en güçlüsü olma özelliğine sahip bulunuyor. Dyson Purifier Big+Quiet Formaldehyde, 10 metreye kadar hava akışı, geliştirilmiş filtreleme ve ultra düşük gürültü özelliği sunuyor. Dyson Purifier HEPA Big+Quiet Formaldehyde ise profesyonel işletmelerde kolay kullanım sağlıyor.

Yeni beşinci nesil Hyperdymium motora sahip Dyson Gen5detect kablosuz süpürge, evdeki virüsleri yakalayabilen rakipsiz bir emiş gücü sunuyor. Dyson V15s Detect Submarine ve Dyson V12s Detect Slim Submarine kablosuz süpürgelerle birlikte sunulan Dyson Submarine ıslak temizleme başlığı, Dyson'ın yıkama, toz tespiti ve dolanmayı önleme içeren hepsi bir arada özelliğiyle kapsamlı bir ev temizliği sağlıyor."

AdminAdmin