GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-05-2023 12:00

Enerjisa Üretim, tedarikçileri için ″Tedarikçi Finansmanı Programı″nı başlattı

Enerjisa Üretim, tedarikçileri için ″Tedarikçi Finansmanı Programı″nı başlattı

ANKARA (AA) - Enerjisa Üretim, teknoloji ve dijital alanlardaki deneyimiyle, tedarikçilerine uygun koşullarda finansman olanağı sağlayacak "Tedarikçi Finansmanı Programı"nı başlattı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Enerjisa Üretim tarafından Akbank, Türkiye İş Bankası, Alternatif Bank, Burgan Bank ve Figopara iş birliği ile başlatılan program sayesinde şirket tedarikçileri, alacaklarını erken tahsil etme, nakit akışlarını düzenleme ve kısa vadede finansman sağlama olanağına sahip olacak.

Böylece tedarikçilerin operasyonlarının devamlılığı sağlanırken erken ödeme talepleri dijital ortama taşınarak süreçler daha sistematik bir şekilde yönetilecek.

Program kapsamında Enerjisa Üretim ekosistemi içerisinde yer alan, başta KOBİ’ler olmak üzere tüm tedarikçilere ek teminat vermeden finansman kolaylığı sağlanacak. Programı kullanan tedarikçiler, Enerjisa Üretim'in kredi fiyatlamasından faydalanırken, faturalarının vadesini beklemeden, piyasaya göre rekabetçi faiz oranlarıyla nakit akışlarını yöneterek işletme sermayesi ihtiyacını karşılayabilecek ve onaylı faturalarının vade tarihlerini şeffaflıkla takip edebilecekler.

Ayrıca şirket, program aracılığıyla tedarikçileri ile uzun vadeli ve sürdürülebilir iş birlikleri oluşturma hedefini desteklerken, programın sunduğu maliyet avantajıyla da tedarikçilerin işlerini geliştirmelerine katkı sağlayacak.

AdminAdmin