SPOR
Giriş Tarihi : 03-12-2018 10:44   Güncelleme : 03-12-2018 10:44

Yazarlar Beşiktaş - Galatasaray derbisini yazdı.

Beşiktaş-Galatasaray derbisinde gülen taraf ev sahibi oldu. Siyah Beyazlılar, 4. kez Var’a gidilen maçta Adem Ljajic'in penaltı golüyle ezeli rakibini 1-0 yendi. Siyah Beyazlılar, averajla 4. sıraya yükseldi.

Yazarlar Beşiktaş - Galatasaray derbisini yazdı.

Beşiktaş, derbiye hızlı başlarken; özellikle ileride Adem Ljajic'in şekillendirdiği ataklarla tehlikeli oldu. 4. dakikada kaleyi yoklayan Adem Ljajic, 13. dakikada kaleyi yokladı.

 

Ljajic'in çift vuruştan kaleye gönderdiği top cezasahası içinde Eren Derdiyok'un elinden döndü.

 

Hakem Cüneyt Çakır, VAR incelemesi sonrası penaltı noktasını gösterdi. Sırp oyuncu, 18. dakikada penaltıdan Beşiktaş'ı 1-0 öne geçirdi.

 

Siyah-Beyazlılar, ilk yarı boyunca üstün bir oyun sergilerken; ikinci yarıya Atiba Güven Yalçın değişikliğiyle başladı.

 

Skoru korumak isteyen Beşiktaş, defans güvenliğini ön planda tutarken; bu da rakip kalede fazla atak olmasını engelledi.

 

Maça tutuk başlayan Galatasaray ise ilk 15 dakikada sahada yokları oynadı. Bu dakikadan itibaren yavaş yavaş oyuna ortak olmaya çalışmasına karşın; bir türlü organize olamadı ve devreyi 1-0 geride kapadı

 

İkinci yarıda daha atak görünen Galatasaray, buna karşın gol yollarında etkisiz bir görüntü sergiledi.

 

Beşiktaş, ani ataklarla da tehlikeler yaratmasına karşın, maçta başka gol olmadı ve Siyah Beyazlılar, derbiden 1-0 galip ayrıldı.

 

Bu sonucun ardından puanını 24 yapan Beşiktaş, rakibiyle puanları eşitledi. Siyah Beyazlılar, averajla Galatasaray'ın üzerine çıktı ve 4. sıraya yükseldi.