GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-12-2018 13:52   Güncelleme : 17-12-2018 13:52

AK Parti Dışişleri heyeti Çin’de

AK Parti Dışişleri heyeti, Dışişlerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz başkanlığında ikili ilişkiler, küresel ekonomik durum, partiler arası görüşme ve diğer programlar için gittikleri Çin Halk Cumhuriyetinde Pekin Büyükelçimiz Abdulkadir Emin Önen tarafından ağırlandı.

AK Parti Dışişleri heyeti Çin’de

 

 

ÇHC Pekin Büyükelçimiz A.Emin Önen, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile birlikte sabah Pekin'de Kuşak ve Yol Çin ve Türkiye İş ve Ticaret Sempozyumu’na katılarak Çin'in farklı sektörlerinden önde gelen şirketleriyle somut iş birliği imkanları hakkında değerlendirmelerde bulundu.

 

Büyükelçi Önen’den Cevdet Yılmaz ve beraberindekiler onuruna yemek

Büyükelçi Emin Önen, temaslarda bulunmak üzere Pekin'de bulunan AK Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve beraberindeki heyet onuruna Büyükelçilik konutunda bir akşam yemeği verdi.

 

ÇKP Uluslararası İşbirliği Bakanı Song Tao ile

Büyükelçi A. Emin Önen ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz ziyaretlerinin ikinci gününde, Pekin'de Çin Komünist Partisi Uluslararası İşbirliği Bakanı Song Tao ile görüşme gerçekleştirdiler. İkili ilişkiler ve küresel ekonomik durumun ele alındığı görüşmenin ardından, heyetler çalışma yemeğinde bir araya geldi.

 

Büyükelçimiz Önen beye misafir olduk

Ziyaretleri ile ilgili kısa bir açıklama yapan AK Parti Dışişlerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “‏Partiler arası görüşme ve diğer programlar için Çin Halk Cumhuriyetine geldik. Yükselen ekonomik güçler olarak birçok alanda işbirliği potansiyeline sahibiz. Çin’e ulaştığımızda Çinli yetkililerin sıcak karşılaması sonrası, akşam Büyükelçimiz Sayın Emin Önen beye misafir olduk. IDCPC'de Batı Asya ve Kuzey Afrika Bürosu Genel Müdür Yardımcısı ve sıcak karşılama için Türk Çin Büyükelçisi Bay Yu Wei'ye teşekkür ederiz” dedi.

 

Çin Seddi’nde hatıra foto

AK Parti Dışişlerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “Çin’e gidip de Çin Seddi’ni ziyaret etmeden olmaz” diyerek Çin Seddi’ni ziyaret edip, beraberindekiler ve Büyükelçi Emin Önen ile hatıra resmi çektirdiler.

 

Ziyaretler ikili ilişkilerimizin gelişmesine ve pekişmesine neden olmaktadır

AK Parti Dışişlerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz başkanlığındaki heyeti Çin Halk Cumhuriyeti Pekin Büyükelçimizde ağırlamaktan ve onlarla beraber olmaktan mutlu olduğunu belirten ÇHC Pekin Büyükelçimiz Abdulkadir Emin Önen, “Zaten amacımız Çin ile Türkiye arasında her alanda işbirliğine gidebilmek, iki ülke arasındaki ikili ilişkileri her geçen gün biraz daha geliştirmektir. Gerek ülkemizden hükümet ve iktidar partimiz düzeyinde, gerekse özel firma yada Üniversiteler ve Yatırımcı İş adamlarımızın ziyaretinde onlarla birlikte çeşitli ziyaretlerde bulunmak, ülkemiz menfaatine olacak her çalışmada destek olmak görevimizdir ve mutluluk duyuyoruz. Böyle ziyaretler ikili ilişkilerimizin gelişmesine  ve pekişmesine neden olmaktadır” diyerek olumlu ziyaretler nedeniyle de mutluluğunu dile getirdi.