GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-01-2019 21:50   Güncelleme : 09-01-2019 21:54

Başkan Samancı `dan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Kutlama Mesajı

Ağrı İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı ve Ak Parti Taşlıçay Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet Nuri Samancı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Samancı `dan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Kutlama Mesajı

ABDULLAH YİĞİT-AĞRI 

Ağrı İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı ve Ak Parti Taşlıçay Belediye Başkan Aday Adayı  Mehmet Nuri Samancı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Samancı mesajında, 10 Ocak tarihinin iki önemli anlamı vardır. Bunlardan birincisi; basın mesleğinde çalışanlar ile işverenleri arasındaki ilişkilerin ve çalışma koşullarının düzenlenmesine ilişkin, 212 Sayılı Yasa’nın yürürlüğe girdiği tarih olan 10 Ocak günü Ülkemizde her yıl "Basın Çalışanları Günü" olarak kutlanmaktadır. İkincisi deülkemizin her köşesinde üstün bir gayret, yüksek bir vazife bilinciyle çalışan, toplum önderi olarak büyük başarılara imza atan Mülki İdare Amirlerinin“ İdareciler Günü” olarak kutlanıyor olmasıdır.

Toplumun bilgilendirilmesi ve aydınlatılması gibi önemli bir görevi yerine getiren, demokrasimizin güçlü ve sağlam temeller üzerine oturtulmasında, fikir ve düşünce hürriyetinin geliştirilmesinde önemli bir görevi üstlenen gazetecilik mesleği, günümüzün en hareketli ve en fedakârlık gerektiren mesleklerinden birisidir. Bireyin haber alma hakkını sağlayan, doğru, ilkeli ve tarafsız görev anlayışıyla kamuoyunu bilgilendiren basın kuruluşları, toplumu düşünmeye, araştırmaya ve doğru sonuçlara ulaşmaya yönlendiren en etkili araçlardan biridir.

Basında yapısal gelişmeler ile birlikte, teknolojik gelişmelerin de etkili olmasıyla kitle iletişiminde yer ve zaman kısıtlamaları yüksek oranda ortadan kalkmıştır. Özellikle sosyal medya ile birlikte gazetecilik mesleği farklı bir boyut kazanmış ve gazetecilik mesleğinin icrası da bir o kadar önem kazanmıştır. Kitlelerin yoğun olarak bilgi paylaşımı yapabildiği bu dönemde, bilgi birikimi yüksek ve etik değerleri mesleğinde başarıyla uygulayan gazeteciler fark oluşturacaktır.

Zorlu koşullarda dahi mesai mefhumu gözetmeksizin görevlerini yerine getirerek kamuoyunun doğru ve tarafsız olarak bilgilendirilmesinde önemli rol oynayan ve bu sayede kamu hizmetlerinin yürütülmesinde önemli katkıları olan tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü, aynı zamanda Mülki İdare Amirlerinin İdareciler Günü olarak kutladığı bir gün olması nedeniyle, ortak sevinci yaşamanın onuru ile kutlar aileleriyle birlikte  daha nice mutlu, sağlıklı ve başarılı yıllar dilerim.