GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-05-2023 14:00

The TMRW Foundation, danışma kurulunun atamasıyla Internet of Life'ı başlattı

The TMRW Foundation Kurucusu ve CEO'su Cevat Yerli: "Web3 odaklı çözümler yaratma ve sunma konusunda çeşitlilik, yetenek ve yüksek deneyime sahip liderleri bir araya getiriyoruz"

The TMRW Foundation, danışma kurulunun atamasıyla Internet of Life'ı başlattı

İSTANBUL (AA) - Web 3.0 teknolojisinin öncüsü olmak amacıyla Cevat Yerli liderliğindeki danışma kurulunu atayan The TMRW Foundation, Internet of Life'ı başlattı.

The TMRW Foundation açıklamasına göre, küresel liderlerin desteğiyle Web3 çözümleri aracılığıyla iletişim ve çalışma biçimlerini dönüştürmeyi hedefleyen The TMRW Foundation, bu adımla eşitsizlikleri gideren teknolojik çözümler sunmayı ve Web3 destekli bir gelecek inşa etmeyi amaçlıyor.

Gerçekliğin gücüyle Internet of Life'ı inşa etmek ve internetin üçüncü neslini şekillendirmek misyonuyla The TMRW Foundation, danışma kurulunun oluşturulduğunu duyurdu. Internet of Life'ın ortaya çıkışında, gerçek zamanlı bir arada olma, gerçek dijital kimlik ve insan doğasına hizmet eden çözümlerin gücü rol oynadı. Web'in 2D internetten 3D bağlantılı alanlara geçişini yönlendirmeyi amaçlayan misyon ışığında The TMRW Foundation'ın çalışmaları; Web 3.0 teknolojisinin kapsayıcı, erişilebilir, insana odaklı ve eğlenceli olmasına odaklanıyor.

Internet of Life'ın ortamlarını, gerçekçi 3D dijital iletişim platformu ROOM'u güçlendiren RealityOS adlı özel bir teknoloji geliştiren The TMRW Foundation; 3D simülasyon, sanal ve artırılmış gerçeklik ile yapay zeka alanında birçok patentle desteklemesi sayesinde Web 3.0'ın çeşitli endüstrilerdeki yeteneklerini artırmayı hedefliyor.

Danışma kurulunda, eski Deutsche Bank Üst Yöneticisi (CEO) Josef Ackermann, eski İrlanda Başbakanı Enda Kenny, Integrated Insights Limited Başkanı ve Kurucusu Chris Thomas, Dentons Global Advisors'ın bir parçası olan Albright Stonebridge Group'un Genel Müdürü Michael Warren, dünyanın en büyük fikri mülkiyet ve teknoloji gruplarından birinin kurucu başkanı Song K. Jung yer alıyor.

Danışma Kurulu sayesinde kurumun Web3 vizyonu; uluslararası ticaret, hükümet ve Web3 teknolojileri konularında deneyime sahip 5 tanınmış lider tarafından destekleniyor. Toplamda 300'den fazla patente sahip olan The TMRW Foundation, uluslararası sektörlerde hükümet, eğitim, finans, hukuk ve eğlence gibi alanlara yönelik dönüşüm hizmetlerini başlatıp genişlettikçe Danışma Kurulu; liderlik, denetim, kurumsal yönetişim ve strateji gibi konularda danışmanlık sağlayacak.

Citi GPS 2022 verilerine göre, meta-evren ekonomisi için toplam adreslenebilir pazarın 2030 yılına kadar 8 ila 13 trilyon dolar arasında olması ve dünya çapında 5 milyar kullanıcıya ulaşması bekleniyor. Web 2.0'ın bağlantılı sayfaların internetinden Web3'ün 3 boyutlu bağlantılı alanlarına geçişte rehberlik etmek için ideal bir konumda bulunan The TMRW Foundation'ın iletişim kurma, çalışma ve bir araya gelme biçimlerini sonsuza dek değiştirmesi hedefleniyor.

- "Çeşitlilik, yetenek ve yüksek deneyime sahip liderleri bir araya getiriyoruz"

Açıklamada görüşlerine yer verilen The TMRW Foundation Kurucusu ve CEO'su Cevat Yerli, The TMRW Foundation'ın danışma kuruluna bu kadar önemli sektör liderlerinin atanmasının, vizyonlarının güçlü bir yansıması olduğunu belirtti.

Toplumun küresel ölçekte en önemli ihtiyaçlarına yönelik Web3 odaklı çözümler yaratma ve sunma konusunda çeşitlilik, yetenek ve yüksek deneyime sahip liderleri bir araya getirdiklerini aktaran Yerli, "Şirketimizin stratejik odak noktasına verdikleri destekten onur duydum ve ürünlerimizi, fikirlerimizi ve kavramlarımızı dünyaya daha fazla tanıtabilmek için yakın iş birliği yapmayı dört gözle bekliyorum." değerlendirmesinde bulundu.

The TMRW Foundation Danışma Kurulu Başkanı ve eski Deutsche Bank CEO'su Ackermann ise "The TMRW Foundation, son yıllarda teknolojik gelişmenin ortaya çıkardığı eşitsizliklere çözüm sunan, herkese erişilebilir teknoloji ürünleri ve hizmetleri sunmaya odaklanmasıyla diğer kuruluşlardan ayrılıyor. Web3 destekli bir geleceğe toplumu hazırlamak için yapılması gereken çok önemli çalışmalar var ve ben bu konuda ekibin çabalarını desteklemekten memnuniyet duyuyorum." ifadelerini kullandı.

Danışma kurulunda bulunan eski İrlanda Başbakanı Kenny de The TMRW Foundation'ın misyonuna sıkıca inandığını ve işin stratejik hedeflerinin ilerlemesine destek olmaktan mutluluk duyacağını kaydetti.

Dentons Global Advisors'ın bir parçası olan Albright Stonebridge Group'un Genel Müdürü Warren ise son birkaç yılda hükümetler ve özel kuruluşlar için dijital oyun alanını tamamen değiştiren birçok gelişme yaşandığını belirterek, The TMRW Foundation olarak Web3 teknolojisinin insanların hayatlarına nasıl etki ettiğini belirlemeye çalıştıklarını vurguladı.

Song K. Jung da bu heyecan verici girişime uzun süredir sürdürdüğü patent hukuku alanındaki deneyimini katmanın mutluluğunu yaşadığını ifade ederek, "Bugünün hızla ilerleyen teknoloji odaklı dünyasında fikri mülkiyeti korumak hiç olmadığı kadar önemli. Bu değeri olan fikri mülkiyeti korumak ve paraya dönüştürmek için kendini adamış bir ekibin parçası olmaktan onur duyuyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Integrated Insights Limited Başkanı ve Kurucusu Thomas da bugünün teknoloji iş dünyasının inanılmaz derecede dinamik ve bir geçiş sürecinde bulunduğunu aktararak, "The TMRW Foundation'ın dünya çapında iletişim şeklimizi devrimleştirmesine yardımcı olabilmekten dolayı çok heyecanlıyım." ifadesini kullandı.

AdminAdmin