TÜRKİYE
Giriş Tarihi : 01-01-1970 02:00

Demir ‘Bizi Ölümcül Hastalıkla Baş Başa Bıraktılar’

33 yıllık emekli öğretmen Celal Demir, Subakut Sklerozun Panensefalit (SSPE) hastası oğlunun sağlık merkezlerinden geri çevrildiğini hastanelere alınmadığını iddia etti.

Demir ‘Bizi Ölümcül Hastalıkla Baş Başa Bıraktılar’

33 yıllık emekli öğretmen Hasan Demir, Subakut Sklerozun Panensefalit (SSPE) hastası oğlunun sağlık merkezlerinden geri çevrildiğini hastanelere alınmadığını iddia etti.

 

Biz gazetecilere yaşadıkları sıkıntıları anlatan 33 yıllık emekli öğretmen Hasan Demir ,’’çocuğumu götürdüğüm her Sağlık merkezi ve Hastanelerde bana , "Bu hastalığın çaresi yok, hastanızı götürün" cevabıyla hayal kırıklığı yaşadıklarını kaydederek, kendilerinin Hastane Doktorları ve yetkilileri tarafından geri gönderilmek istendiklerini söyledi.’’

 

Celal isimli SSPE hastasının babası olan Hasan Demir, daha önce de, kendileri ile Bakan Akdağ ile görüştüklerini bizlere söz verdiğini hiç birini yerine getirmediğini görüşmelerin lafta kaldığını icraat istediklerini söyledi.

 

‘Bizi Ölümcül Hastalıkla Baş Başa Bıraktılar’

 

11 Ekim 2002’den beri Biyolojik aşı ile zehirlenen oğluma tedavi yapılmasını istiyorum.

 

33 yıl öğretmenlik yaptım.Bu ülkeye binlerce öğrenci yetiştirdim,Devlet’e idareci ve Yöneticiler yetiştirdim.Bu emeğimin karşılığı bu olmamalı.

 

Devlet büyüklerine 6000’e yakın dilekçe yazdım. Hiçbirinde olumlu cevap alamadım. SSPE Hastası 17 yaşındaki oğlum 6 Şubat 2012’den beri komada,10 yıldır bu hastalığın pençesinde, tek isteğim çocuğumun rahat nefes alması istiyorum.

 

30 yıldır bu ülkeye hizmet ediyorum. Artık gücüm kalmadı. Bende rahat yaşamak istiyorum, ne gecem var ne de gündüzüm.

 

Artık bu hastalığa bir çare bulsunlar dedi.

 

Haber:İbrahim Uygur

HABERİN VİDEOSU: