Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 27-01-2019 17:20   Güncelleme : 27-01-2019 17:20

AK Parti adeta gövde gösterisi yaparak adaylarını tanıttı

11 Nisan Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen Aday Tanıtım Toplantısı, AK Parti Genel Başkanvekili Prof.Dr. Numan Kurtulmuş’unkatılımıyla yapıldı.

AK Parti adeta gövde gösterisi yaparak adaylarını tanıttı

AK Parti Genel Başkanvekili Prof.Dr. Numan Kurtulmuş’un da katıldığı aday tanıtım toplantısı yoğun katılımla başladı.

Gerçekleşen aday tanıtım toplantısına AK Parti Büyükşehir Başkan adayı Zeynel Abidin Beyazgül, AK Parti İl Başkanı Bahattin Yıldız, AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleri ve ilçe adayları ile binlerce vatandaş katıldı. Şanlıurfa’nın dört bir tarafından gelen vatandaşlar, aday tanıtım toplantısında adaylarına destek vermek için salonda yerlerini aldılar.

 

AK Parti Genel Başkanvekili Prof.Dr. Numan Kurtulmuş, 11 Nisan Spor Salonunda düzenlenen ‘AK Parti Şanlıurfa Aday Tanıtım Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulundu.

 

Türk'ü, Kürt'ü, Arap'ı ve diğerlerini birbirlerinden ayıramadılar

Prof.Dr. Numan Kurtulmuş, “Türk'ü, Kürt'ü, Arap'ı ve diğerlerini birbirlerinden ayıramadılar. Çünkü bizim her şeyimiz bir!

Allahımız bir, Peygamberimiz bir, Kıblemiz bir, Kitabımız bir, Kültürümüz bir, Bayrağımız bir, Vatanımız bir, Medeniyetimiz bir, Milletimiz bir, hep beraber biriz, beraberiz” diyerek sözlerini sürdürdü.

 

Bu millet göğsünde söndürür

Prof.Dr. Numan Kurtulmuş, aday tanıtımları öncesi açıklamasında, “AK Parti'nin birinci özelliği yerli ve milli olmasıdır. Hiçbir kimseden emir ve talimat almaz. IMF’nin karşısında avuç açmaz. Dünyanın emperyalist güçlerine karşı diz çökmez. Egemenlerin oyunlarına itibar etmez. Egemenlerin oyunlarını milletin sayesinde ters düz eder. 15 Temmuz gecesinde olduğu gibi FETÖ’cüler arkasındaki güçler, kim olursa olsun, cumhurbaşkanımız dün açıklamasında söyledi, ister DEAŞ olsun, ister PYD olsun, ister PKK olsun, kim olursa olsun biriniz değil topunuz gelirseniz de bu millet sizi göğsünde söndürür” dedi.

 

Ali Cengiz Oyunları İle Cumhurbaşkanı Belirlenmez

Prof.Dr. Kurtulmuş, CHP ile ilgili açıklamasında, “Şimdi Cumhuriyet Halk Partisi zihniyeti bugün sorsanız der ki cumhurbaşkanını gelin parlamentoda seçelim. E millet seçiyor. Siz memnun musunuz cumhurbaşkanını seçmekten, millet memnun. Kapalı kapılar ardında Ali Cengiz oyunları ile Ahmet'in Mehmet'in istediği bir adamı değil, millet istediğini sandıklardan hür iradesiyle çıkardığı birisini istiyor. Millet seçiyor. Karşımızdaki siyasi gelenek, bugün Cumhuriyet Halk Partisi'nin temsil ettiği gelenek, sandığa gitse cumhurbaşkanı seçilemeyeceğini biliyor. Çünkü bu memlekette cumhurbaşkanının halkoyları ile seçildiği sürece milletin çarşısından pazarından geçmeyen milletin vatandaşın camisine, mescidine yolu düşmeyen, milletin düğününde halay çekmeyen, milletin yasında taziyesinde bulunmayan, milletin derdi ile dertlenmeyen, milletle sevinmeyen, milletin türküsünü söyleyemeyen, hiç kimse ama hiç kimse bu memlekete Cumhurbaşkanı seçilemeyecektir. Millet seçmeyecek” diye konuştu.

 

Yıldız’dan teşekkür konuşması

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Bahattin Yıldız da, kısa bir teşekkür konuşması yaparak, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, AK Parti Genel Başkan Vekili Prof.Dr. Numan Kurtulmuş’a, AK Başkan adaylarına ve vatandaşlara candan teşekkür ederek, Cumhurbaşkanımızın huzuruna 13 İlçe Başkanlığı ve Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanarak çıkacaklarını söyledi.    

 

Beyazgül, salondakileri coşturdu

AK Parti Şanlıurfa Aday Tanıtım Toplantısında konuşan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Zeynel Abidin Beyazgül’ün konuşması salondakileri coşturdu.

AK Aday Zeynel Abidin Beyazgül, öncelikle AK Parti Genel Başkanı Prof.Dr. Numan Kurtulmuş’u, MKYK Üyelerini, Milletvekillerini ve vatandaşları selamlayarak konuşmasına başladı.

Beyazgül, öncelikle 15 Temmuz’dan bahsettikten sonra adeta ilçe yoklaması yaparak ilçelerden gelen vatandaşları coşturdu ve salon AK Parti Sesleri ile inledi.

 

Ben bu şehire hizmet etmeyeceğimde kime hizmet edeceğim

Beyazgül konuşmasında; “Şanlıurfa Allahu Teâlâ’nın ateşe, ‘Hz. İbrahim’e serin ve selamet ol’ dediği, Hz. Eyyüp için, Urfa gerçekten Eyyüp kulumuzu sabırlı bulduğumuz bir şehir. Şanlıurfa; Bediüzzaman Said Nursi’nin, ‘Urfa taşı ile toprağı ile mübarektir’ dediği bir şehir. Kısacası Şanlıurfa Peygamberler şehri, huzur şehri, kardeşlik şehri. Ben bu şehire hizmet etmeyeceğimde kime hizmet edeceğim” dedi.

 

31 Mart 2019 akşamı Urfa size güzel bir hediye hazırlıyor

“Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adaylığını tevdi ettikten sonra 2019 Göbeklitepe yılı ilan edildi” diyen AK aday Beyazgül, “Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. Şanlıurfa’yı dolaştım, sıra odaları, STK’ları, hanımefendileri dolaştım. Şanlıurfa’nın en ince sorunlarına kadar bilen muhtarlarımız ile, gençlerimiz ile görüştüm. Şanlıurfa’ya sevdalı olduğu biri var; Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve biz buradan sesleniyoruz; 31 Mart 2019 akşamı Urfa size güzel bir hediye hazırlıyor. 13 İlçe Başkanlığı ve Büyükşehir Belediye Başkanlığımız ile karşınıza geleceğiz inşaallah” diye konuştu.

 

Büyükşehir Belediye Başkan adayı Beyazgül, konuşmasına şöyle devam etti;

“Gençliğim, çocukluğum Şanlıurfa sokaklarında geçti, karış karış bilirim. İlçelerimizi karış karış bilirim. Avukatlık yaptım, esnaflık yaptım, işçilik yaptım, STK’larda bulundum. Belediye Hukuk İşleri Başkanlığı yaptım. Merkez İlçe Başkanlığı yaptım. İl Başkanlığı yaptım, yüzümü Şanlıurfa’ya döndüm. Artık, ‘Şanlıurfa sana hizmet vakti’ dedim. Urfa’nın tüm sorunlarını biliyorum. Milletvekillerimizi yanımıza alarak, MKYK Üyelerimizle, Belediye Başkan adaylarımız ile Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı arkamıza alarak sorunları çözeceğiz. Şanlıurfa’nın Enerji Sorununu, Kentsel Dönüşüm sorununu, 19,5 yaş ortalamasındaki ilimizin işsizlik sorunu çözeceğiz. Mülkiyet sorununu çözeceğiz. Kırsaldaki yol sorununu çözmek için geliyoruz inşallah. Bizden başka çözecek olan var mı? Ne yaparlar onlar; çöp dağları yaparlar, onlar suları keserler, onlar kuyruklar oluştururlar, onlar geldiği zaman bereketsizlik gelmiştir. AK Parti bizim için bir sevdadır. Beraber yürüdük bu yollarda, beraber ıslandık yağan yağmurda. Ama Şanlıurfa’nın güneşinde beraber kızardık İnşallah. Durmak yok yola devam. Sizler için, Türkiye için, Şanlıurfa için, Milletimizin için, Memleketimiz için 13+1 Belediye Başkanlarımız hayırlı olsun.”

 

Urfalı vatandaşların yoğun katılım gösterdiği toplantıda AK Parti Haliliye Belediye Başkan adayı Mehmet Canpolat da, büyük bir coşkuyla karşılandı. Eşiyle birlikte 11 Nisan Kapalı Spor salonuna girer girmez alkışlar ve tezahüratlar alan Canpolat, ilk olarak vatandaşları selamladı.

 

Urfalı Canpolat'ı bağrına bastı

AK Parti aday tanıtım toplantısında büyük bir coşkuyla karşılanan Haliliye Belediye Başkan adayı Mehmet Canpolat da, “Bugün burada bizi yalnız bırakmayan, desteklemek için gelen tüm halkımıza sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. AK Parti Genel Başkan Vekilimiz Sayın Prof.Dr. Numan Kurtulmus'un katılımlarıyla AK Parti İl Başkanlığımızın düzenlediği ‘Yerel Seçim öncesi teşkilatımız aday ve aday adaylarıyla buluşma yemeği’ programına katılım sağladık” diyerek konuşmasına başladı.

 

Haliliyeliler bizi yalnız bırakmadı

Aday tanıtım toplantısından önce, kendisini yalnız bırakmayan başta teşkilat mensupları olmak üzere Haliliyelilere teşekkürlerini ileten AK aday Canpolat, “Bugün burada bizi yalnız bırakmayan ve sonuna kadar desteklemek için gelen tüm halkımıza sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. İnşallah bu coşku 31 Mart gününe kadar sürecek ve 1 Nisan’da bu coşkuyu tüm Şanlıurfa ile paylaşacağız” ifadelerini kullandı.

 

Daha sonra Prof.Dr. Numan Kurtulmuş tarafından tanıtılmak üzere çağrılan Canpolat, vatandaşların “Haliliye seninle gurur duyuyor” tezahüratları eşliğinde sahneye çıktı.

 

Baydilli’den herkese teşekkür

‏Sevgi tezahüratları arasında sahneye çıkan Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli de, “Teşekkürler Karaköprü, Teşekkürler Şanlıurfa. Aday tanıtım toplantısında ve öncesinde bizleri yalnız bırakmayan, adaylığımızı tebrik eden tüm gönüldaşlarımıza teşekkür ediyorum. Urfa’nın AK adayları ile 31 Mart seçimlerinde Şanlı Şehrimiz şahlanacak inşaallah. Tevazu, Samimiyet ve Gayret ile ‘Önce Millet, Önce Memleket’ diyerek gönüllere dokunup Karaköprü’müze hizmet etmeye devam edeceğiz inşallah” diyerek tekrar aday gösterilmenin memnuniyetini dile getirdi.

 

AK aday Kuş salonu coşturdu

Eyyübiyelilerin alkışları arasında sahneye çıkan AK aday Mehmet Kuş ise, “Öncelikle beni Eyyübiye Belediye Başkanlığına aday gösteren Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. AK kadronun AK adayları ile Şanlıurfa’ya gelişimizde Hav Alanındaki çok güzel karşılama da bizi oldukça onurlandırdı. Özellikle Eyyübiyeli kardeşlerimin yoğun katılımını gördüm. Bundan dolayı da tekrar Eyyübiyeli kardeşlerime teşekkür ediyorum. Zaten Urfa’ya geldiğimiz andan itibaren değerli hemşehrilerimizin, Sayın Vekillerimizin tebriklerini kabul ediyoruz. Herkese teşekkür ediyoruz. Bu günde Genel başkan Vekilimiz Sayın Numan Kurtulmuş’un da katılımıyla Aday Tanıtım Toplantımız yine coşkulu bir kalabalık eşliğinde gerçekleşti. İnşaallah hiç kimseyi mahcup etmeyeceğiz” diyerek herkese teşekkür etti.

 

Diğer ilçe adayları da birer teşekkür konuşması yaptı

Merkez ilçe adaylarının ardından diğer ilçe adayları da birer teşekkür konuşması yaparak, birlik ve beraberlik içersinde hareket ederek ilçelerini ve Şanlıurfa’yı yeniden inşa edeceklerini ve halka hizmetin Hakk’a hizmet düsturuyla hizmete talip olduklarını dile getirdiler.

 

Aday tanıtım sonrasında toplu fotoğraf çektirildi

Konuşmaların ardından AK Parti Genel Başkanvekili Prof.Dr. Numan Kurtulmuş, Şanlıurfa AK Parti Belediye Başkan adaylarını sahneye davet ederek vatandaşlara tanıttı. Tanıtım sonrasında toplu fotoğraf çektirildi.

 

Şanlıurfalılar AK adaylara güveniyor

AK adaylara güvenmek istediklerini belirten Şanlıurfalılar, “Bizler Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a çok güveniyoruz. Dolayısıyla onun aday gösterdiği AK Başkan adaylarımıza da güveniyoruz ve bizlere, şehrimize en iyi şekilde hizmet edeceklerinden şüphe duymuyoruz. Şanlıurfalılar olarak; ‘tarafsız olmak çok kötüdür. Hak neredeyse, ülkenin, milletin menfaati neredeyse, o tarafta olmalı. Yapıcıya göre doğru ve iyi olan bir şey, yıkıcıya göre yanlış ve kötüdür’ diye düşünüyoruz ve bunun için, ‘Ya olduğun gibi görün, ya da göründüğün gibi ol’ hadis-i şerifi gereği Hakkın, doğrunun, iyinin tarafında olacaklarına inandığımız AK adaylarımızı candan destekleyeceğiz ve düşündüklerimizi seçim sandıklarına da yansıtacağız” diyorlar.

 

Prof.Dr.Kurtulmuş’tan Balıklıgöl ziyareti

AK Parti Genel Başkanvekili Prof.Dr. Numan Kurtulmuş, ‘AK Parti Şanlıurfa Aday Tanıtım Toplantısı'nın ardından şehrin simgesi olan Balıklıgöl’ü ziyarett etti.

Prof.Dr. Kurtulmuş, beraberindeki Milletvekilleri ile Balıklıgöl’de balıklara yem attı, dua etti. Buradaki vatandaşlarla da sohbet eden Kurtulmuş, daha sonra hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Şanlıurfa koşa koşa geldiğimiz ve ayrılırken de buruk ayrıldığımız

‏Kısa bir değerlendirme yapan AK Parti Genel Başkanvekili Prof.Dr. Numan Kurtulmuş, “Peygamberler diyarı Şanlıurfa’mızda Büyükşehir ve İlçe Belediye Başkan adaylarımızın tanıtımını gerçekleştirdik. Şanlıurfa’mıza, milletimize, memleketimize hayırlı olsun. Aday tanıtım programımızı muazzam bir coşku ve heyecan içerisinde gerçekleştirmemizi sağlayan tüm Şanlıurfalı kardeşlerimi ve teşkilat mensuplarımızı tebrik ediyorum. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye ve İlçe Belediye Başkan adaylarımız hayırlı olsun. Şanlıurfa koşa koşa geldiğimiz ve ayrılırken de buruk ayrıldığımız, ama her geldiğimizde dostlarımızla el ele, gönül gönüle inancımızı, umudumuzu, kararlılığımızı tazelediğimiz gerçekten şanlı bir şehir” dedi.

 

Prof.Dr. Numan Kurtulmuş, İl Başkanlığı tarafından düzenlenen vefa yemeğinde teşkilat mensupları, Milletvekilleri, Belediye Başkan Adayları ve kuruluşundan bu güne AK Partide görev almış olanlarla bir araya geldiklerini belirtti.