ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 14-02-2019 16:11   Güncelleme : 14-02-2019 16:11

‘’Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı Ekipleri Tarihi Eser Kaçakçılarına Göz Açtırmıyor;

Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı yasaların kendisine verdiği görev ve sorumlulukların gereği olarak, Kaçakçılık ile Mücadele ve adaletin yerine getirilmesinde gereken bütün önlemleri en iyi şekilde almakta ve vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde yaşaması için çalışmalarını aralıksız sürdürmeye devam edecektir.

‘’Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı Ekipleri Tarihi Eser Kaçakçılarına Göz Açtırmıyor;

 

Jandarmadan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi

Bu Kapsamda;

 

Şanlıurfa il Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan çalışma neticesinde; Akçakale ilçesinde (3) üç şüpheli şahsın ellerinde bulunan piyasayı yanıltıcı özellikte sahte tarihi eserleri yüksek fiyattan satmaya çalışarak kişi veya kişileri dolandıracakları bilgisine ulaşılması üzerine İl jandarma komutanlığı ekiplerince Akçakale İlçe merkezinde bir eve düzenlenen operasyonda (1) adet Papirus içerisinde Deri el yazmalı kitap, (1) adet ahşap kutu içerisinde Deri El yazması Kitap olmak üzere (2) adet sahte eski eser ve (1) adet ruhsatsız tabanca ele geçirilmiştir.

Olayda yakalanan A.P. (30), İ.G.(34) ve Suriye uyruklu A.A.(44) isimli (3) şüpheli işlemlerinin ardından adli makamlara sevk edilmiştir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.