Son dakika Haberler
Giriş Tarihi : 27-02-2019 15:16   Güncelleme : 27-02-2019 15:16

URFA ‘YA SAHİP ÇIKIN!

Yıllar sonra büyük uğraşlar sonucu sigorta sektöründe ilk defa bölge müdürlüğüne kavuşan Şanlıurfa’nın sevinci fazla sürmeyecek gibi.

URFA ‘YA SAHİP ÇIKIN!

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde bulunan Tarım Kredi Koop. Merkez Birliğinin % 76 ortak payı ile sahip olduğu Bereket Sigorta’nın Şanlıurfa’da bulunan Bölge Müdürlüğü Diyarbakır’a taşınacak.

Türkiye’nin en çok sulanabilir arazisine sahip, Tarım’ın başkenti konumuna gelen Şanlıurfa hiçe sayılarak özellikle çiftçileri yakından ilgilendiren Bereket Sigorta yine sahipsizlik yüzünden Diyarbakır’a gidecek.

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Şanlıurfa Şube Başkanı Orhan Şahin, konuyla ilgili yaptığı açıklamada icra makamlarına seslenerek bölge müdürlüğünün Urfa’da kalması için harekete geçilmesini istedi.

Şanlıurfa’nın potansiyeli hiçe sayılarak Bölge Müdürlüğünün taşınması kararına tepki gösteren Şahin, Şanlıurfa’mız bunu hak etmiyor dedi.

Şahin, “Tarımın başkenti diye adlandırdığımız ilimiz, yıllar sonra Ak Parti hükümeti ile Tarım Bakanı Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba ile fırsat yakaladı. Fakıbaba döneminde yapılan çalışmalardan biride Tarım Kredi Kooperatifinin büyük paya sahip olduğu Bereket Sigorta’nın Şanlıurfa’da Bölge Müdürlüğünün açılmasıydı. Ancak bugün görüyoruz ki Bakanlık Şanlıurfa ilinden gidince Bölge Müdürlüğü de  ilimizden taşınmaya hazırlanıyor.” diye konuştu.

SEKTÖR TEMSİLCİLERİ SİYASİLERE İLETTİ

Şahin “İlimizdeki sigorta sektörü temsilcileri konuyu siyasi arenaya taşımışlar, ancak basında yer alan haberlerde Bereket Sigorta’nın Bölge Müdürlüğünün Diyarbakır iline taşınacağı haberleri yer almıştır. Tarım şehri ilimizde sigortalılık oranının artmasına, sektörün ve sigortalıların doğrudan ulaşacakları Bölge Müdürlüğünün ilimizden gitmesine müsaade edilmemelidir. Taşınmasına yâda taşınma isteğine neden olan konularında kamuoyu ile paylaşılması gerekmektedir.” diye sözlerini tamamladı.