Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 23-03-2019 13:15   Güncelleme : 23-03-2019 13:15

Başkan Demirkol, Din Görevlileri İle 3’üncü Kez Bir Araya Geldi

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Haliliye Belediyesi 3. Din Görevlileri Buluşması programında Haliliye İlçesindeki ibadethanelerde görevli din görevlileri ile bir araya geldi. İbadethanelere yaptıkları çalışmaları anlatan Başkan Demirkol, “2014 yılında göreve başladığımız günden bugüne, 5 yıl içerisinde her gün söylediğim bir Hadis-i Şerif vardır; bizi aldatan, bizden değildir. Bu 5 yıl içerisinde kimseyi aldatmadan hizmet ettik” dedi.

Başkan Demirkol, Din Görevlileri İle 3’üncü Kez Bir Araya Geldi

Başkan Fevzi Demirkol, 3. Din Görevlileri Buluşması programı kapsamında Haliliye İlçe Müftüsü İbrahim Halil Okulu ile ilçede görev yapan kadın ve erkek din görevlileri ile bir araya geldi. Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başlayan program, Mevlid-i Şerif okunmasıyla devam etti.

Programda ilk olarak konuşma yapan Haliliye İlçe Müftüsü Okulu, ibadethanelere yaptığı hizmetlerden dolayı Başkan Fevzi Demirkol’a teşekkürlerini iletti. Her türlü taleplerinde 5 yıldır Başkan Demirkol’un yanlarında olduğunun altını çizen İlçe Müftüsü Okulu, “Sayın başkanım, kurumumuza göstermiş olduğunuz ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ediyoruz. Kurum olarak size minnettarız. Allah dünya ve ahiretinizi mamur etsin” diye konuştu.

 

Başkan Fevzi Demirkol da, yaptığı konuşmasında ibadethanelerin her türlü ihtiyaç duyduğu malzemeyi temin ettiklerini ifade ederek, ibadethanelere bugüne kadar 133.000 metrekare halı döşediklerini kaydetti. Başkan Demirkol, şunları söyledi:

“2014 yılında göreve başladığımız günden bugüne, 5 yıl içerisinde her gün söylediğim bir Hadis-i Şerif vardır; bizi aldatan, bizden değildir. Bu 5 yıl içerisinde kimseyi aldatmadan hizmet ettik. Bu hizmetimizde sizlerde, bizlerle birlikte oldunuz. Allah sizden razı olsun. Başladığımız günde, temizlik imandandır anlayışıyla tüm ibadethanelerimizin halılarını temizleyecek bir makine aldık. Kırsal ve kent merkezinde hatta 13 ilçedeki camilerimizin temizliğini yaptık. Daha sonrasında camilerimize serilmek üzere 133.000 metrekare halı dağıttık.”

 

Başkan Demirkol, konuşmasının ardından İlçe Müftüsü Okulu ya, 2019 Göbeklitepe Yılı anısına Göbeklitepe’yi simgeleyen camdan yapılmış ‘T’ stelinden hediye ett