GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-03-2019 19:35   Güncelleme : 23-03-2019 22:14

Dirier, Saadet Partisine Yapılan Silahlı Saldırıyı Kınadı

Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde, Ak Partili Belediye Başkanı M.Faruk Pınarbaşı’nın Şöfürü ve Koruması Rahim K. ve Kardeşi Bozan K. iddiaya göre tartıştığı SP Birecik Belediye Meclis üyesi Ali Aslan ` ın SP `li kardeşi Mustafa Aslan’ı 10 Temmuz caddesinde bacağından yaraladıktan sonra Keleşli kof ve Tabanca ile Saadet Partisi seçim bürosu önünde önce Havaya sıktılar daha sonra rast gele ateş açtı. Olayda mermilerin isabet ettiği bir otomobilde de hasar oluşurken, Rahim K. polise teslim oldu.

Dirier, Saadet Partisine  Yapılan Silahlı Saldırıyı Kınadı

 

ABDULLAH YİĞİT- ŞANLIURFA 
Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde, Ak Partili Belediye Başkanı M.Faruk Pınarbaşı’nın Şöfürü ve Koruması Rahim K. ve Kardeşi Bozan K. iddiaya göre tartıştığı SP Birecik Belediye Meclis üyesi Ali Aslan ` ın SP `li kardeşi Mustafa Aslan’ı 10 Temmuz caddesinde bacağından yaraladıktan sonra Keleşli kof ve Tabanca ile Saadet Partisi seçim bürosu önünde önce Havaya sıktılar daha sonra rast gele ateş açtı. Olayda mermilerin isabet ettiği bir otomobilde de hasar oluşurken,  Rahim K. polise teslim oldu.

Olay, akşam saatlerinde Birecik Meydan Mahallesi 10 Temmuz Caddesinde meydana geldi. Rahim K. Bozan K, ile Saadet Partili Mustafa Aslan arasında iddiaya göre bilinmeyen nedenle tartışma çıktı. Kısa sürede büyüyerek kavgaya dönüşen tartışmada Rahim K., yanındaki tabancayla ateş ettiği Aslan’ı bacağından yaraladı. Olay yerinden kaçan Rahim K., Bozan K. ve beraberindekiler  ardından otomobille Saadet Partisi’nin seçim bürosu önüne gelerek Keleşli kof ve Tabanca ile önce rast gele ateş açtı .seken mermilerden  biri Saadet Partili  Birinin  araca isabet etti. Aracın çamları kırıldı.

 Silah seslerini duyanların ihbarı ile olay yerine Emniyet Güçleri, Özel harekât polisleri ve Toma’ların da olduğu polis ekipleri sevk edildi. Mustafa Aslan ise Birecik Devlet Hastanesi’ne götürülerek tedavi altına alındı. Tedaviden sonra ise taburcu edildi.
SP Birecik Belediye Başkan Adayı Serhat Mehmet Hamdi Dirier ve partililerin Olayın duyulması üzerine seçim bürosu önünde toplanan partilileri polis güçlükle sakinleştirdi.
SP Birecik Belediye Başkan Adayı Serhat Mehmet Hamdi Dirier, olaydan dolayı partilileri sağduyuya davet etti. Zafer 31 Mart günü SP Birecik Belediye Başkan Adayı Serhat Mehmet Hamdi Dirier olacak Allah’ın izni ile.  Bizim olacak bazıları hazm edemiyor bizim belediye döneminde böyle olaylar olmayacak kardeşçe yasacağız.

SP Birecik Belediye Başkan Adayı Serhat Mehmet Hamdi Dirier yapılan olaya tepki gösterdi.
SP Birecik Belediye Başkan Adayı Serhat Mehmet Hamdi Dirier ve partililerden oluşan yüzlerce kişi Sp Seçim Bürosu önünde Sp Mustafa Arslan ve Seçim Bürosuna Yapılan Saldırıyı kınamak için basın açıklaması yaptı.
Saadet Partisi Birecik Belediye Başkan Adayı Serhat Mehmet Hamdi Dirier, bu yapılan olayın Sp partililere karşı işlenen bir saldırı olduğunu ifade ederek. biz provokatörlere gelmeyeceğiz. Belediye Başkanı M.Faruk Pınarbaşı’nın Şöfürü ve Koruması Rahim K. ve Kardeşi Bozan K. 
bugün tartıştığı Mustafa Aslan arkadaşımızı hastane caddesinde darp edip tabancayla bacağından yaraladı. 
Bunun ardından partimizin önüne gelip uzun namlulu tüfekle korkutma ve tehdit amaçlı havaya ateş açtı. Biz bu olayı kınıyoruz. Adalette güveniyoruz. Bu şahısların gözaltına alınmasını bekliyoruz. Birecik halkını sağduyuya davet ediyorum. Çete mantığıyla bu şehir yönetilemez" dedi.
Yaşanan olayların ardından polis bölgede yoğun güvenlik önlemi aldı.
Saadet Partisi Birecik Belediye Başkan Adayı Serhat Mehmet Hamdi Dirier ve beraberindeki partililer yaralanan   Mustafa Aslan `ı evinde ziyaret ederek.Yanında olduklarını söylediler .
Dirier ise bende bu can oldukça her zaman Mustafa aslan kardeşimin yanında olacağım ona yapılan saldırıyı kınıyorum yüce Türk Adeleti ve kolluk güçleri gerekenin yapılmasını istiyoruz.