Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 25-03-2019 09:54   Güncelleme : 25-03-2019 09:54

Dicle Elektrik Şanlıurfa’da Yaza Hazırlanıyor

Dicle Elektrik, müşterilerine kayıpsız, kaliteli ve kesintisiz enerji sağlamak için sorumluluk bölgesinde yatırımlarını sürdürürken, mevsim geçişlerinde gerçekleştirdiği bakım onarım çalışmalarını da ihmal etmiyor. Havaların ısınmaya başlaması ile birlikte Şanlıurfa’da kış mevsiminin yarattığı olumsuzlukları gidermek için bakım onarım çalışması başlatan Dicle Elektrik, şebekeyi yaza hazırlıyor.

Dicle Elektrik Şanlıurfa’da Yaza Hazırlanıyor

Dicle Elektrik ekipleri bu kapsamda merkez Eyyübiye ilçesine bağlı Hayati Harrani ile Eyyüpkent Mahallesinde çalışma başlattı. Enerji Bakanlığı ve EPDK’nın tüketici hizmetleri kalitesi yönetmeliklerine uygun biçimde gerçekleştirilen çalışma sırasında Dicle Elektrik Dağıtım Şanlıurfa İl Müdürlüğü ekipleri, öncelikle kış mevsiminin trafolar, panolar ve iletim hatları ile aydınlatma sistemi üzerinde oluşturduğu olumsuzlukları belirledi. Ardından bakım ve onarım çalışması başlatan enerji şirketi, ihtiyaç duyulan yerlerde ise yenileme çalışması yapıyor. Yenileme çalışmaları daha çok kış şartlarından etkilenen aydınlatma şebekesinde gerçekleştiriliyor. Kırılan veya yanmayan armatürler yenileri ile değiştiriliyor. Dicle Elektrik yetkilileri, bu çalışmaların tamamlanması ile Şanlıurfa’daki elektrik şebekesinin yaz mevsimine hazır hale geleceğini bildirdiler.

 

Talepler Değerlendiriliyor

 

Ekipler, her iki mahallede de yaşanan arıza tipleri ve müşteri şikâyetlerini göz önünde bulundurarak başlattıkları bakım onarım çalışmalarını önemli ölçüde tamamladılar. Bu çalışmalar sırasında vatandaşlardan gelen şikayet ve talepler doğrultusunda can ve mal güvenliği açısından tehlike arz etmesi muhtemel yerlerde ise direk deplase çalışması yaptılar.  Çalışmaları merakla izleyen Hayati Harrani ve Eyyüp Kent Mahallesi sakinleri, yapılan bakım onarım çalışmalarından memnun olduklarını bildirirdiler.