Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 25-03-2019 21:15   Güncelleme : 25-03-2019 21:15

SÖZ MILLETİNDİR

CHP Şanlıurfa Siverek belediye başkan adayı, Bucak aşiretinin önde gelen isimlerinden Fatih Bucak Sivereklilerle buluştu. Ülkemizde bazı belediyeler engellilere, yaşlılara, çocuklara, gençlere ve kadınlara yönelik hizmetleri ile ön plana çıkıyor. Siverek’i yönetenlerin dert çözmekten öte kişisel sorunlar ve beklentiler üzerinde yönetim anlayışının olduğunu vurgulayan Bucak, halka hizmet anlayışı ile yola çıktıklarını dile getirdi. Birkaç çalışmalarından bahseden Fatih Bucak;

SÖZ MILLETİNDİR

 

   SOSYAL VE KÜLTÜREL ÇALIŞMALAR

 

  Bucak, kentin bugünkü ekonomik ve sosyal yapısına bakarak şehir merkezinde terk edilmiş virane durumdaki "Siverek Kalesi " ve kaleyi çevreleyen yoların genişletilmesi, ulaşım ve patika yolların yapılması alanında çalışmalar başlatacaklarını gündeme getirmiştir.

    Siverek kent meydanında belediye ve mülki amirliklerin kaldırılmasına dikkat çekerek bodrum katı otopark, zemin katı meydan yarı anfi tiyatro yapımıyla sosyal kültürel çalışmalar başlatılacaktır.

     Gençlerin ihtiyaç duyduğu kültürel zenginlik, sinema, tiyatro, sosyal tesisler şehir meydanı ve genişletme alanı içerisinde bulunan Siverek Kalesi çevresinde uygulamaya konulacaktır.

 

KADIN Ä°STÄ°HDAM VE SOSYAL BELEDIYECILIK

 

       Bölge sorunlarından biri olan kadınlara yönelik; üretime katkı sağlayarak aynı zamanda iş istihdamı için projeler hazırlanmıştır. Bayanların ürünlerini satmak için butik çarşı kurulacaktır. İhtiyacı olan kadınların belediyenin beyaz masa biriminde ( kıyafet, gıda ve çocuklara kırtasiye) yardım yapılacak. İş yeri açmak isteyen kadınlara mikro kredi uygulaması sağlanacak. ...

        Siverekli kadın ve ihtiyarlarının rahatlıkla faydalanabileceği kreş ve bakım merkezleri Siverek’te fazlasıyla olacaktır. Bakım ve tedavi merkezleri ile özellikle fizik tedavi konusunda çalışmalar yapılacaktır. Yaşlı huzur ve bakım evi kapsamında ihtiyaç sahiplerine seferberlik yapılacaktır.

 

TARIM VE HAYVANCILIK

    Tarım ve hayvancılıkta Türkiye'nin göz bebeği olan kentimizin bu yolda çalışmalar yapılacaktır.  Tarım ve hayvancılık ürünlerini Türkiye çapında tanıtmak ve pazarlamak için komple yapılar önceliğimiz olacaktır. Şehir merkezine sıkıştırılmış alanlardan kurtararak çevre yollarına yapılacak büyük yapılarla pazar yeri ve satış noktaları yapılacaktır.

Tarımsal sanayinin gelişmesi icin

 

TRAFIK, ULAŞIM,  YAPILAŞMA ve MİMARİ YAPI

 

   Trafiği rahatlatmak için çevre yolların genişletilmesi, Aş evi, yardımlaşma ve vakıf binaları... Siverek vakıf ve derneklerinin Türkiye kapsamında yardımlaşma kampanyası yürütülecektir.

     Yüksek katlı yapılarla yüzleşen şehrimizde bu yapılara ilk müdahaleyi yapacak kötü senaryolara yer verilmeyecektir.

       Kültür Bakanlığı tarafından sit alan ilan edilen eski mahalle diye tanınan eski şehir merkezinin yenileme yapılarak gezilmesi zor alanların görülecek ve tanıtılabilecek hale getirilecektir.

      Şehir ici otobüs ve minibüslerin düzenli sisteme oturtularak araçların çoğaltılması, gerekirse takviye yapılması ulaşımda rahatlama sağlanacaktır.

 Haber: DENİZ AYTAR