KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 13-04-2019 19:17   Güncelleme : 13-04-2019 19:20

TUSAD Başkanı Hasan Bayram, Güneydoğunun Turizm Merkezi Şanlıurfa Olmalıdır !

TUSAD Başkanı Hasan Bayram, Güneydoğunun turizm merkezi Şanlıurfa olmalıdır ! Diyerek Muhabirimiz Abdullah Yiğit `e açıklamalarda bulundu .

TUSAD Başkanı Hasan Bayram, Güneydoğunun Turizm Merkezi Şanlıurfa Olmalıdır !

ABDULLAH YİĞİT-İSTANBUL-Özel Haber

TUSAD Başkanı Hasan Bayram, Güneydoğunun turizm merkezi Şanlıurfa olmalıdır ! Diyerek Muhabirimiz Abdullah Yiğit `e açıklamalarda bulundu .

TUSAD Başkanı Hasan Bayram, Turizm için en gerekli unsur güvenlik ve istikrar,,, Şanlıurfa son yolların en istikrarlı başlangıcını yapmış bulunmaktadır. Şanlıurfa halkı, güvenliğini ve şehrini ne kadar önemsediğini yerel seçimler sonucu ile göstermiş oldu. Seçimlerdeki tam mutabakat yöneticilerin sorumluluğunu ve halkın beklentisini aynı düzeyde artırmıştır.

Şanlıurfa turizm ve tarım kenti olarak bir dünya markası olması için bu gelişmeleri iyi değerlendirmelidir.
TUSAD- İstanbul  Tüm Turizm Seyahat Acentaları Derneği ve Ortadoğu Turizm Teşkilatı olarak insanlık tarihinde önemli bir yer tutan Şanlıurfa için işbirliği konusunda hazırız.

2019 yılının Şanlıurfa Göbeklitepe yılı ilan edilmesiyle turizm için çığırın ilk ilanını Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan yapmıştır.

Tarihi dokusu ile açık hava müzesi olan Şanlıurfa, mutfak kültürü ve lezzetleri ile gastronomi turizminin de kenti konumunda, bunlara ek olarak Halfeti mavinin tonları ile Şanlıurfa turizmini sırtlamaya devam edecektir. Halfeti dünyanın sayılı saklı cennetleri arasında yerini almıştır.

Gaziantep ve Mardin’in orta merkezindeki Şanlıurfa hem fiziki, hem kültürel, hem lezzetler hem de etrafı baraj gölleriyle çevrili olmasının avantajını kullanması gerekiyor. Turizm için altyapı ve eksiklerin tespiti için istişareler adına Şanlıurfa Turizm Konseyi oluşturulması elzemdir. Doğru kurum ve STK temsilcileri ile yapılacak konsey başarıyı erken getirecektir.
Halfeti için batık uçak veya batık gemi gibi projeler avantaj sağlayacaktır.

Halfeti’nin genç dinamik Belediye Başkanı Şeref Albayrak turizm projeleri ile şimdiden turizm sektörünü heyacanlandırmaya başladı.

Bu heyacana destek olmak için Şanlıurfa Turizmi için çalışanlara destek için hazırız,,,,