GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-04-2019 21:18   Güncelleme : 21-04-2019 21:18

Olumsuz Hava Koşulları Şırnak’ta Elektrik Şebekesini Vurdu

Olumsuz Hava Koşulları Şırnak’ta Elektrik Şebekesini Vurdu

Olumsuz Hava Koşulları Şırnak’ta Elektrik Şebekesini Vurdu

 

Şırnak’ta olumsuz hava koşulları elektrik şebekesinde arızalara yol açınca bir çok yerleşim birimi enerjisiz kaldı. İdil ilçesinde fırtına sırasında oluşan hortum bir elektrik direğinin devrilmesine, onlarca noktada ise iletkenlerin kopmasına neden oldu. Dicle Elektrik ekipleri, oluşan arızaları gidermek için geniş çaplı bir çalışma başlattı.

 

Güneydoğu bölgesinde bir süredir etkili olan olumsuz hava koşulları Şırnak’ta hortum oluşmasına neden oldu. Yağmurla birlikte başlayan fırtına kısa süre sonra İdil ilçesi kırsalında hortuma neden oldu. Köylüler tarafından cep telefonları ile kaydedilen hortum, geçtiği yerlerde ağaçları ve elektrik direklerini devirdi, onlarca noktada ise elektrik tellerinin kopmasına neden oldu. Bu nedenle İdil ilçesine bağlı 15 köyde elektrikler kesildi.

 

Silopi’de de arıza yaşandı

 

Olumsuz hava koşulları Şırnak’ın Silopi ilçesinde de hayatı olumsuz yönde etkiledi. Silopi’de de enerji nakil hatlarında fırtınanın etkisi ile yaşanan arızalar, bini açkın abonenin enerji aldığı 40 trafo bölgesinde etkili oldu.

 

Onarım için çalışma başlatıldı

 

İdil ve Silopi’de yaşanan elektrik kesintilerinin bir an sona erebilmesi için Dicle Elektrik Şırnak İl Müdürlüğü ekipleri harekete geçti. Hasar tespit çalışması yapan ekipler, hava koşullarının elvermesi durumunda bu gün ve yarın devrilen elektrik direkleri ile kopan iletkenleri yenileyecekler. Onarım çalışmaları gece de sabaha kadar devam edecek.