Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 24-04-2019 17:55   Güncelleme : 23-03-2020 19:20

Konya Gençlik Merkezi Gençleri Şanlıurfa İpekyol Gençlik Merkezinde

Şanlıurfa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren İpekyol Gençlik Merkezi kardeş gençlik merkezi projesi kapsamında Konya Gençlik Merkezi yönetici, görevli ve kursiyerlerini ağırladı.

Konya Gençlik Merkezi Gençleri Şanlıurfa İpekyol Gençlik Merkezinde

 

Konu ile ilgili Şanlıurfa İpekyol Gençlik Merkezi Müdürü Müslüm AKTABUR yaptığı açıklamada; Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Gençlik Merkezlerinde yürütülen etkinliklere, faaliyetlere katılan ve vakit geçiren gençlerimizin bulundukları gençlik merkezleri dışında farklı gençlik merkezlerini görme fırsatı vermek, farklı coğrafyada yaşayan gençlerimizin zengin tarih ve kültürel değerlerimizi tanımalarına olanak sağlamaları, ortak proje ve çalışmalar yürütebilmeleri, bilgi paylaşımında bulunmaları, iyi örneklerin gençlik merkezlerinde uygulamaları, sevgi, barış, kardeşlik, birlik ve beraberlik, paylaşma duygularının gençler arasında gelişmesi amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığımızca gençlik merkezleri arasında Kardeş Gençlik Merkezi projesi uygulanmaya başlamış olup, bu kapsamda Konya Gençlik Merkezi ile Kardeş Gençlik Merkezi olunmuştur. Amacıız bu kapsamda Peygamberler şehri Şanlıurfa’mıza gelen gençlerimizi misafir etmek, tarihi ve kültürel yerlerin gezilmesini, yemek kültürünü tanımalarını, kardeşlik bağlarının güçlendirilmesi ve ilimize gelecek olan diğer misafirlere şehrimizin güzelliklerin anlatılması ve gençlerin aynı zamanda gönüllü rehberimiz olmalarını sağlamaktır. Dedi.

Konya Gençlik Merkezi Müdürü Kasım YAZICI ise; Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Gençlerin kültürel ve kardeşlik bağları oluşturmaları amacı ile başlattığı 'Kardeş Gençlik Merkezi' projesi kapsamında Konya Gençlik Merkezi Şanlıurfa İpekyol Gençlik Merkezi'ni ziyaret ettik. Medya Kulübü üyelerimizle gençler ve minik yürekler ile birlikte vakit geçirip, hediyeler verdik. Şanlıurfa’yı gençlerimizle değerli oranlar gezme fırsatı bulduk, ilerde bu sıcak insanları ve şehri gezmeye tekrar geleceğiz inşallah dedi. Konya Gençlik Merkezi Medya Kulübü üyeleri ''Mesafeler fark etmeksizin gençler ve minik yürekler ile her daim onlarla birlikte olmaya, birlikte vakit geçirmeye yüzlerindeki tebessüm olmaya çalışıyoruz. Diğer proje, faaliyet, sosyal kültürel, kısa film ve gönüllük faaliyetlerimize bundan sonra da'' devam edeceğiz” dedi.  Burada bizlere gösterilen sıcak ve samimi ilgiden dolayı teşekkür ediyoruz dedi.