SAĞLIK
Giriş Tarihi : 25-04-2019 15:43   Güncelleme : 25-04-2019 15:43

Urfa’da Sabah Hastanede sağlık çalışanlarına darp iddiası

Urfa’da Sabah Hastanede sağlık çalışanlarına darp iddiası

Urfa’da Sabah Hastanede sağlık çalışanlarına darp iddiası

 

 

Sabah saatlerinde Eyyübiye diş hastanesi ek hizmet binasında Suriyeli Hasta yakını tarafından darp edilen sağlık çalışanına destekler sürüyor.

 

 

Şanlıurfa Diş Hastanesi Eyyübiye ek binasında görevli Veri Kayıt personeli Bekir Esen’in Suriye uyruklu bir hasta yakını tarafından darp edilmesi nedeniyle Hak-İş konfederasyonuna bağlı Öz Büro İş sendikası Şanlıurfa il başkanı Mahmut KARATAŞ bir açıklama yaptı.

 

Açıklamasında Karataş, “Bugün saat 10:00 civarında hasta veya hastalar bulunmadan sadece kimlikleri ile kayıt almak isteyen Suriye uyruklu bir hasta yakını, Veri Kayıt personeli Bekir ESEN’in yasal olmadığı gerekçesi kayıt yapılabilmesinin mümkün olmadığını söylemesinin üzerine Suriye uyruklu hasta yakını tarafından yumruk atılarak darp edilmiştir. Yumruk atarak darp ettikten sonra paniğe kapılıp kaçmaya çalışan Suriye uyruklu saldırgan hastanenin cam kapısına çarpıp kapıyı kırmış ve de kendini yaralamıştır. Sağlık çalışanımızı darp ettiği gibi kamu malına da zarar vermiştir. Maalesef sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olaylarının ardı arkası kesilmiyor. Her defasında inşallah bu son olur diyoruz ama ertesi gün farklı bir ilde farklı bir saldırıyla karşı karşıya kalıyoruz.  Devlet yetkilileri ve kanun koyuculardan isteğimiz sağlık çalışanlarına yönelik saldırılara istenen hapis cezasının ağırlaştırılması sağlık çalışanları açısından önemli ve ciddi bir taleptir. Öz Büro İş sendikası olarak bu sağlık personelimize yönelik bu çirkin saldırıyı kınıyorum, olayın adli boyutunun da takipçisi olacağım“ dedi.