GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-04-2019 13:37   Güncelleme : 26-04-2019 13:37

Şanlıurfa'da ''Bir Bilenle Bilge Nesil'' Projesi Ödülleri Sahiplerini Buldu

Şanlıurfa'da ''Bir Bilenle Bilge Nesil'' Projesi Ödülleri Sahiplerini Buldu

Şanlıurfa'da ''Bir Bilenle Bilge Nesil'' Projesi Ödülleri Sahiplerini Buldu

 

 

 

   Şanlıurfa Eğitim-Bir-Sen öncülüğünde Genç-Memur-Sen tarafından düzenlenen ''Bir Bilenle Bilge Nesil'' projesi kapsamında, 25 ortaöğretim kurumunda 1500 öğrenciye ulaşılarak  yapılan kompizisyon yarışması ödül töreni, Yazar İhsan FAZLIOĞLU'nun da katılımi ile gerçekleştirildi.

 

  Yoğun bir katılımla gerçekleştirilen ödül töreninde, Memur-Sen Şanlıurfa il başkanı İbrahim COŞKUN konuşmasında; ''İlim, İrfan ve Hikmet Yolunda Şuurlu Gençlik'' düsturuyla bir aksiyon hareketine dönüşen Genç-Memur-Sen'imizin geliştirmiş olduğu ''Bir Bilenle Bilge Nesil'' projesi, benimsemiş olduğumuz mücadele kültürünün bir tezahürüdür. Bu proje, sadece atanmış değil, aynı zamanda adanmış öğretmenlerimizin öncülüğünde , öğrencilerimizin yüreğine dokunarak ortaöğretim düzeyinde kitaplar okutarak, genelde insanlık tarihinin birikimini, özelde ise medeniyetimizin mirasını  sahiplenecek erdemli bir toplumun inşasında, öncü nesiller yetişmesini sağlayacaktır. Eminim bu çalışma genç yüreklerimiz için bir heyecan ve medeniyetimizin ihyasında yer alacak öncü, örnek nesillerin ortaya çıkmasına vesile olacaktır'' sözlerine yer verdi.

 

 Aynı zamanda öğrencilere okutulan kitabın yazarı olan İhsan FAZLIOĞLU'nun konferans vermesi ile verimli bir ödül töreni gerçekleştirildi.