Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 26-04-2019 19:25   Güncelleme : 26-04-2019 19:25

Turistler, Şanlıurfa Esnafından Şikayetçi

Şanlıurfa’da otel fiyatlarındaki değişkenlik turistlerin komşu illerde konaklamalarına sebep oluyor. Şanlıurfa’da hizmet veren MANİCİ Otel 150-200 TL olan oda fiyatlarını turistlere 400 TL yapınca, müşteriler 160 TL olan Gaziantep’te konaklamayı uygun gördü.

Turistler, Şanlıurfa Esnafından Şikayetçi

Göbeklitepe Yılı dolayısıyla Şanlıurfa’ya turist akını devam ediyor fakat şehrimize gelen misafirler konaklamada uygulanan fahiş fiyatlardan oldukça şikayetçi.

 

 

Urfa Esnafı Şehre Gelen Turistleri Uzaklaştırıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla 2019 yılının Göbeklitepe Yılı ilan edilmesi ile beraber Şanlıurfa turizminin önceki yıllara göre kat kat artacağı ve şehrimizde esnafların hazırlıklarını buna göre yapmaları gerektiğini daha önceki haberlerimizde duyurmuştuk. Şanlıurfa esnafı hazırlıklarını yaptı fakat bu hazırlıkları maddi olarak daha çok düşünmüş olacak ki fahiş fiyatlarla turistleri uzaklaştırmayı başardılar.

 

Otel Fiyatları Şanlıurfa’da 400, Antep’te 160 TL

Şanlıurfa’da hizmet veren MANİCİ Otel, turistlere odaları günlük 400 liradan kiralamaya başladı. Turist akınının yaşandığı günlerde Şanlıurfa’nın bütün otelleri dolup taşarken, boş olan odaları turistlere 400 liraya kiralamaya çalışan MANİCİ Otel, Şanlıurfa’nın Göbeklitepe Yılından nemalanarak daha çok para kazanma yoluna girdi. Otel fiyatlarının 400 TL olduğunu duyan turistler konaklamak için Gaziantep’i tercih etmeye başladı. Gaziantep’te otel fiyatları Şanlıurfa’dan daha ucuz. Şanlıurfa’da otel fiyatları gecelik 400 TL iken, Gaziantep’te bu fiyat 160 TL olarak görüldü.

 

 

Turistler, Şanlıurfa Esnafından Şikayetçi

Göbeklitepe Yılını fırsata çevirmek isteyen bu tarz oteller ve esnaflar, turistlerin şehrimizden ayrılırken kötü izlenim bırakmalarına sebep oldu. MANİCİ Otel fahiş fiyatlarla ilgili herhangi bir açıklama yapmazken, Şanlıurfa’da bu durumla karşılaşan yerli ve yabancı turistler durumdan oldukça şikayetçi olduklarını dile getirdiler.