GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-04-2019 20:28   Güncelleme : 29-04-2019 20:28

Vali Erin: İddiası Olmayan Medeniyet Olmaz

Vali Erin: İddiası Olmayan Medeniyet Olmaz

Vali Erin: İddiası Olmayan Medeniyet Olmaz

 

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, İlim Yayma Cemiyeti Şanlıurfa Şubesi İslam Araştırmaları Merkezi tarafından (İSAM) düzenlenen Medeniyet Sohbetlerinin kapanış toplantısına konuk oldu.

İSAM’da 2018-2019 dönemindeki 28 hafta boyunca medeniyet okumaları ve medeniyet sohbetleri adıyla düzenlenen toplantıların son konuğu olan Vali Erin, Medeniyet ve Yönetim konulu sohbetinde, görüş ve düşüncelerini paylaştı.

Konuşmasında, medeniyet tanımını yapan Vali Erin, medeniyet teriminin bir dünya görüşüne sahip olması gerektiğini, medeniyetin iddiasının olmasının ve insanlığa vaatte bulunmasının şart olduğunu ifade etti.

İddiası olmayan bir düşüncenin medeniyet olarak tanımlanmasının mümkün olmadığını dile getiren Vali Erin, İlim Yayma Cemiyeti’ne teşekkür ederek, benzer organizasyonların devamını talep etti.

ŞURKAV bünyesinde de buna benzer faaliyetler başlatarak, konuları şehrin gündemine taşıyacaklarını ifade eden Vali Erin, “Bu bizim hayati meselemiz. ŞURKAV ve diğer kurumlarımız üzerinden de bu buluşmaları, fikir alışverişlerini devam ettirmek istiyoruz” diye konuştu.