TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 14-05-2019 15:19

Careem'in faaliyetleri Türkiye’nin 2023 Vizyonu ile uyumlu

Türkiye’deki faaliyetlerine üç yıl önce başlayan Dubai merkezli araç çağırma uygulaması Careem, Türkiye'yi en heyecan verici ülkelerden biri olarak değerlendiriyor.

Careem'in faaliyetleri Türkiye’nin 2023 Vizyonu ile uyumlu

Careem Gelişen Pazarlar Direktörü İbrahim Manna, faaliyetlerinin ekonominin ve turizmin modernleştirilmesini öngören “Türkiye’nin 2023 Vizyonu” ile de uyumlu olduğunu belirterek, hem Türkiye de yaşayan insanlar hem de turistler için açık, saygılı, erişilebilir ve güvenli bir ulaşım sağladıklarını ifade etti.

 

 

 

Careem'in Türkiye'de ticari taksiler aracılığı ile sürdürülebilir ulaşım olanakları sunduğunu belirten Careem Gelişen Pazarlar Direktörü İbrahim Manna, kaptanlar için yeni ekonomik fırsatlar yaratmayı amaçladıklarını belirtti.

 

 

 

Türkiye'nin Careem’in faaliyet gösterdiği en heyecan verici ülkelerden biri olduğuna işaret eden Manna, "Türkiye'deki faaliyetlerimiz kaptanlar ile müşterileri birleştiren bir teknoloji platformunun kurulması, şehir ulaşımının, ekonominin ve turizmin modernleştirilmesini öngören “Türkiye’nin 2023 Vizyonu” ile de uyumludur." dedi.

 

 

 

Careem'in ülkelerin kalkınmasına katkıda bulunmayı, ulusal önceliklerle uyumlu olan kendi stratejisinin ana amaçlarından biri olarak kabul ettiğini belirten Manna, şöyle devam etti:

 

 

 

"Bu yaklaşım, şirketin dört ana taahhüt üzerinden yerel çerçevede gerçek anlamda katma değer üretmesini sağlıyor. Türkiye’de yaşayan insanların ekonomik fırsatlara erişimini hızlandırmak, yol güvenliğine ve insan sağlığına katkıda bulunmak, sunulan turizm hizmetlerini desteklemek ve turizmi geliştirmek, bunları yaparken de sürdürülebilir kentsel ulaşıma odaklanmak. Şirketin sunduğu ulaşım hizmetleri Türkiye’nin imajının iyileştirilmesinde de önemli bir rol oynuyor. Careem’in üç yıl önce çalışmalarına başlamasından bu yana dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen turistler hizmetlerimizden yararlandı."

 

 

 

TOPLU ULAŞIM ALTYAPISINI TAMAMLIYOR

 

 

 

Careem'in araç sahibi olmak yerine daha ekonomik bir alternatif sunarak toplu ulaşım altyapısını tamamladığına işaret eden Manna, bunun İstanbul gibi trafik yoğunluğu yüksek kentlerde çok önemli olduğunu vurguladı. Son yapılan araştırmalara göre İstanbul'un dünyada trafik yoğunluğu en yüksek şehirler arasında yer aldığını ve trafik yoğunluğu ortalamasının yüzde 49 seviyesinde olduğunu anlatan Manna, "Ulaşım olanaklarının yanında aynı zamanda trafik sıkışıklığı ve hava kirliliği sorunlarına daha verimli yöntemler kullanarak ve sera gaz emisyonlarını azaltarak somut çözümler sunuyoruz. Bununla birlikte ulaşım sektörünün dijital dönüşümünü destekleyerek kayıtsız ekonominin ağırlığının azaltılmasına ve teknoloji platformunun çalıştığı kayıtlı ekonominin gelişmesine yardımcı oluyoruz." diye konuştu.

 

 

 

Uygulama üzerinden, kaptanları hakkındaki bilgileri henüz yolculuk başlamadan alabilen yolcuların güzergâhı gerçek zamanlı olarak takip ederek akraba ve arkadaşlarıyla paylaşabildiğini ifade eden Manna, yolculuktan sonra ise yolculuğun kalitesi hakkında geri bildirim yapılabildiğini kaydetti. Manna, bu özelliklerden müşteriler gibi Careem kaptanlarının da yararlanabildiğini söyledi.