GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-05-2019 12:03

Akademik Birlik Derneği açıldı

Akademik Birlik Derneği açıldı

Akademik Birlik Derneği açıldı


Akademik Birlik Derneği 26.05.2019 pazar günü Şanlıurfa Merkez Şubesinde 1. Olağan Kongresini yaptı.

Akademik Birlik Derneği üyelerinin ve çeşitli sivil toplum kuruluş temsilcilerinin katıldığı genel kurula tek listeyle gidildi.

Dr. Öğretim Üyesi Muhammed Yaşar Dörtbudak, Akademik Birlik Derneği’nin ilk başkanı seçildi. Dernek Yönetim Kurulunda farklı bilim dallarında akademik çalışmalar yapmakta olan bilim insanları yer aldı. 

Kongrede konuşma yapan Akademik Birlik Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Muhammed Yaşar Dörtbudak; “Yaşamın temel kurallarını belirlemekte olan farklı bilim dallarında yapılan ortak çalışmalar neticesinde dünyada çok güzel ilerlemeler kaydedilmektedir. Özellikle farklı alanlarda uzman bilim insanları ile multidisipliner çalışma yapma gerekliliğinin neticesinde ortaya çıkan birlikteliğimizi Akademik Birlik Derneği adı altında tüzel bir kişiliğe dönüştürerek şahsımız, üniversitemiz, ilimiz, ülkemiz ve dünya çapında önemli çalışmalar yapmak üzere yola çıkmış bulunuyoruz. Amacımız yapacağımız bilimsel çalışmalarla hem akademik anlamda gelişme kaydederken hem de yaşadığımız topluma fayda sağlayacak katma değer kazandırmaktır. Bu amacı güden bilim insanlarıyla ortak çatı altında birlikte yol almak üzere Derneğimizi açmış bulunuyoruz. Yapacağımız çalışmalarla ve hazırlayacağımız projelerle memleketimize, idarecilerimize ve Siyasilerimize katkı sunacağız. Milli ve manevi değerlerimizden taviz vermeden kendi özel zamanımızı da hayırlı hizmetlerde harcama gayretinde bulunacağız, bunun için çaba göstereceğiz” dedi.

Genel kurul sonrasında üyelerle çekilen hatıra fotoğrafı ile toplantı sona erdi.