GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-07-2019 15:47

O habere yalanlama geldi

O habere yalanlama geldi

O habere yalanlama geldi

 

Ceylanpınar Belediyesi, bazı haber sitelerinde yer alan "Ceylanpınar Belediyesi 30 Yıllık Ağacı Bir Gecede Kesti" haberiyle ilgili açıklama yaptı.

 

Ceylanpınar Belediyesinden yapılan açıklamada haber sitelerinde bir ağacın kesilmesiyle alakalı yer alan haberin doğruları yansıtmadığı belirtildi.

Kasıtlı yapılan haberlerde "Ceylanpınar Belediyesi ekipleri gece saatlerinde C.Ö. isimli vatandaşın evinin önünde bulunan 30 yıllık bir ağacı kesti, diğer ağaçları kesmek isteyen ekipler vatandaşların tepkileri üzerine söz konusu sokaktan ayrıldı." şeklinde sunulan haberin gerçek dışı olduğu belirtildi.

 

Açıklamada, Casım Ölçer isimli şahsın bahçe duvarının imara uygun olmadığı ve sokağa tecavüzlü olduğu için ev sahibinin uyarıldığı ve ev sahibi tarafından bahçe duvarının imara uygun bir şekilde geriye doğru çekildiği belirtildi. Bahçe duvarının geriye çekilmesiyle 6 adet ağacın sokakta kaldığı ifade edilen açıklamada 6 ağaçtan birinin devrilme tehlikesi olduğu ve mahalle sakinleri tarafından kesilmesi talebi üzerine belediye ekiplerince ağacın kesildiği aktarıldı.

 

Ağaç kesiminin yaklaşık bir ay önce olmasına rağmen haberinin bugün yapılmasının iyi niyetli bir yaklaşım olmadığı vurgulanan açıklamada, "Ceylanpınar Belediyesi olarak doğanın korunması için yüksek hassasiyet gösteriyoruz. Habere konu olan sokakta inceleme yapılırsa ve mahalle sakinleri ile görüşülürse kesilen ağacın vatandaşların can güvenliğini tehdit ettiği ve vatandaşların talebi üzerine kesildiği görülecektir." şeklinde ifade edildi.